Borys Budka poinformował, że przedstawiciele jego partii spotkają się z Donaldem Tuskiem w kwestii Ukrainy. W pewnej chwili były lider PO usłyszał pytanie od Miłosza Kłeczka z TVP Info. Reakcja polityka była zaskakująca.

Aktualny konflikt na linii Rosja — Ukraina jest szeroko komentowany w mediach, również przez polskich polityków. Przedstawiciele PO w czasie konferencji prasowej otwarcie skrytykowali działanie Rosji.

– Oczekujemy, że Europa w ciągu najbliższych kilkunastu godzin razem z USA, Kanadą podejmą decyzję co do sankcji. Te sankcje muszą być dotkliwe, twarde – powiedział były szef MON Tomasz Siemoniak.

– Tutaj nie ma jakiegoś stopniowania. Muszą być odczute przez Rosję i Władimir Putin musi się dowiedzieć, że nie ma zgody i nie ma przyzwolenia na tego rodzaju działania – dodał podczas spotkania z dziennikarzami.

Były szef PO Borys Budka, który był obecny na konferencji, przypomniał słowa Donalda Tuska, które wypowiedział w ostatnich dniach.

– Wszyscy widzieliśmy tweety Donalda Tuska, to raz. A druga rzecz, nie wiem, co robi właśnie w tej chwili – oświadczył Budka.

Ponadto poinformował o spotkaniu z Donaldem Tuskiem, mówiąc:

– Dzisiaj wspólnie z moimi kolegami, wybitnymi ekspertami, mamy spotkanie z Donaldem Tuskiem, właśnie w sprawach Ukrainy. Tutaj w Warszawie, więc ta aktywność z pewnością jest, będzie, tak jak zawsze w sprawach międzynarodowych – dodał.

Taka wypowiedź wcale nie usatysfakcjonowała redaktora Miłosza Kłeczka, który nawiązał do spotkania Tuska z byłymi generałami oraz byłymi prezydentami. W efekcie zarzucił byłemu szefowi RE milczenie.

– Kilka dni temu zwołał quasi-Radę Gabinetową. Dzisiaj, kiedy jest agresja, po prostu go nie ma – powiedział Miłosz Kłeczek z TVP Info.

Tymczasem Budka zlekceważył słowa dziennikarza publicznej stacji.

– Czy państwo dziennikarze macie jeszcze jakieś pytania? Nie widzę pytań od dziennikarzy, dziękuję bardzo – oświadczył Budka.

Zobacz również: Niepokojące słowa Putina, który wspomniał również o Polsce: „Ukraina to nieodłączna część historii Rosji, jej przestrzeni kulturowej”

Zobacz również: Korwin-Mikke: „Gdyby Putin był prezydentem Polski, to mielibyśmy Wilno, Królewiec, Spisz, Orawę…”

źródło: wmeritum.pl, Twitter.com

(Visited 884 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj