Trwa Campus Polska Przyszłości, którego inicjatorem jest Rafał Trzaskowski i jego ruch Wspólna Polska. Inicjatywa obfituje w rozmaite wykłady i warsztaty z udziałem ekspertów, polityków oraz celebrytów. Obecny jest również Donald Tusk.

Ostatnio mogliśmy wysłuchać przemówienia aktora Macieja Stuhra, który narzekał na obecną władzę i ubolewał nad zmarnowanymi wysiłkami jego ojca, który niegdyś walczył z komunizmem.

Stuhr powiedział wówczas: — Narasta we mnie frustracja i cisną się łzy do oczu. Pokolenie moich rodziców walczyło przez pół życia z systemem komunistycznym. Przeżyli ekstazę po pokonaniu tamtego systemu, a teraz im się to rozpada, bo tak chce suweren. Więc jak patrzę na mojego ojca, to mam depresyjne nastroje.

Jednak głównym i zarazem najciekawszym dla publiczności gościem pozostaje wciąż były premier Donald Tusk poruszający w swoich wystąpieniach wiele bieżących problemów, z którymi aktualnie muszą mierzyć się Polacy.

Były szef RE przy okazji jednego ze swoich wystąpień odpowiedział na pytanie, ile czasu spędzi jeszcze w polskiej polityce. Lider PO podkreślił, że będzie to autentyczne następstwo czasu.

— Dwa, maksimum trzy lata…Zbudować opozycję zdolną do zwycięstwa, zwyciężyć, szybkie porządki i otworzyć tę przestrzeń dla ludzi takich, jak wy i trochę starszych — wyjaśnił Donald Tusk.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Ja nie zbuduję przyszłości na najbliższe 50 lat — zaznaczył polityk.

— Rafał ma tu trochę więcej atutów, ale wy 5-razy więcej od niego. Nie może być innego zadania, dla takiego gościa, jak ja z moim życiorysem, bagażem, wiekiem i tym wszystkim, jak tylko otwarcie drzwi i okien w tym naszym pokoju, żebyście wy wszyscy mogli się tam pomieścić i go na swój sposób meblować — dodał były premier.

Zobacz również: Maciej Stuhr na Campusie Polska: „Jak patrzę na mojego ojca, to mam depresyjne nastroje” [WIDEO]

Zobacz również: Nitras spowiada się ze słów o “piłowaniu katolików”. Poseł PO przyznał, że “jest człowiekiem religijnym”

Źródło: YouTube.com

(Visited 1 112 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj