Donald Tusk na jednym z ostatnich spotkań autorskich przyznał, że mierzi mu dewocja obecnej władzy oraz jej niegodne zachowanie. Stwierdził, że w takich momentach „wstydzi się za Polskę”.

— Ja uważam, że te władze są dewocyjne i potrafią zachować się niegodnie — ocenił Tusk. — Jak widzę te przedziwne pląsy u ojca Rydzyka całej Rady Ministrów to wstydzę się za Polskę.

— I nie ma to nic wspólnego z moją religijnością, czy brakiem religijności — zaznaczył szef Europejskiej Partii Ludowej.

Nagranie ze spotkania autorskiego szybko obiegło Internet. Zespół „Wiadomości” zdecydował się nawet pokazać kontrowersyjny fragment wypowiedzi polityka w wieczornym wydaniu programu. Niektórzy internauci podchwycili wycinek z majowej prelekcji Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie jeszcze jako przewodniczący Rady Europejskiej zapewniał, że „jest polskim patriotą i kocha Polskę”.

Przeczytaj również: Rafał Ziemkiewicz i jego ostry wpis na Twitterze: „Jak śmiecie nosić na piersi godło (…) Poróbcie sobie łańcuchy z logo TSUE”

źródło: TVP Info

(Visited 58 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sondaż: Czy Solidarna Polska i Porozumienie przetrwają bez PiS?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here