Strona główna Polska Tusk szczerze na spotkaniu autorskim: „Wstydzę się za Polskę”

Tusk szczerze na spotkaniu autorskim: „Wstydzę się za Polskę”

4 min czytania
0
0
1,898
Donald Tusk

Donald Tusk na jednym z ostatnich spotkań autorskich przyznał, że mierzi mu dewocja obecnej władzy oraz jej niegodne zachowanie. Stwierdził, że w takich momentach „wstydzi się za Polskę”.

— Ja uważam, że te władze są dewocyjne i potrafią zachować się niegodnie — ocenił Tusk. — Jak widzę te przedziwne pląsy u ojca Rydzyka całej Rady Ministrów to wstydzę się za Polskę.

— I nie ma to nic wspólnego z moją religijnością, czy brakiem religijności — zaznaczył szef Europejskiej Partii Ludowej.

Nagranie ze spotkania autorskiego szybko obiegło Internet. Zespół „Wiadomości” zdecydował się nawet pokazać kontrowersyjny fragment wypowiedzi polityka w wieczornym wydaniu programu. Niektórzy internauci podchwycili wycinek z majowej prelekcji Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie jeszcze jako przewodniczący Rady Europejskiej zapewniał, że „jest polskim patriotą i kocha Polskę”.

Przeczytaj również: Rafał Ziemkiewicz i jego ostry wpis na Twitterze: „Jak śmiecie nosić na piersi godło (…) Poróbcie sobie łańcuchy z logo TSUE”

źródło: TVP Info

Reakcja
Przeczytaj również:  Macron do polskich studentów: "Tu jest cząstka antysemityzmu. W Polsce historia wymyślana jest na nowo."
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kidawa-Błońska tłumaczy się ze swoich słów: „Życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę”

Małgorzata Kidawa-Błońska od kilku dni próbuje się tłumaczyć z ostatnio wypowiedzianych sł…