Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz i jego ostry wpis na Twitterze: „Jak śmiecie nosić na piersi godło (…) Poróbcie sobie łańcuchy z logo TSUE”

Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny wtrącił się do sporu między częścią sędziów, a rządem. Publicysta „Do Rzeczy” skrytykował Sąd Najwyższy.

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do reakcji części środowiska sędziowskiego na przygotowywaną przez PiS ustawę dyscyplinującą. Pomysł rządu zakłada m.in. zaostrzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów oraz wprowadzenie nowej procedury wyboru pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Nadchodzące przepisy spotkały się z olbrzymim oporem opozycji.

Publicysta w kontekście debaty o praworządności na forum Parlamentu Europejskiego, zarzucił sędziom, że ci gotowi są uznać zwierzchność i wyroki TSUE nad prawem obowiązującym w Polsce:

— Wiele się już po sitwie w SN nie spodziewałem, ale jej bezczelność dech zapiera. Jak śmiecie nosić na piersi godło i wydawać wyroki „w imieniu RP”?! Poróbcie sobie łańcuchy z logo TSUE albo Timmermansem i mówcie wprost: „wyrok w imieniu kolonizatorów z UE/światłej elity/własnym” — napisał dziennikarz na Twitterze.

Ziemkiewicz w odpowiedzi na tweet Marcina Matczaka napisał także:

— Nigdzie na świecie „niezależność” nie oznacza, że sędziowie sami się wybierają i odpowiadają tylko przed sobą. To była oczywista patologia postkomunizmu obliczona na zapewnienie bezkarności komunistom. To sędziowie starający się „żeby nadal było jak było” kpią sobie z wartości UE

Przeczytaj również: Patryk Jaki do europosłów z Niemiec: „Dlaczego pogoniliście wszystkich takich w NRD?”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these