Czy w czasie sprawowania rządów Donald Tusk był sojusznikiem Putina? Polacy nie są w tej kwestii zgodni. Politycy PiS w ostatnich tygodniach skomentowali czas, w którym premierem był Donald Tusk. Nawiązali przy tym do kontaktów z Rosją.

Premier Morawiecki w czasie przemówienia wygłoszonego w trakcie uroczystości otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną przypomniał działania, jakie podejmował Tusk. Chodzi o podpisanie z Władimirem Putinem umowy samoograniczającej prawa Polski do Zalewu Wiślanego.

W sondażu przeprowadzonym przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytano respondentów, co myślą o Donaldzie Tusku w kontekście stosunków z Rosją.

Większość badanych odpowiedziała, że Tusk nie był sojusznikiem rosyjskiego prezydenta.

Podzielone zdania Polaków

Ponad połowa respondentów (51,2 proc) uważa, że Donald Tusk nie sprzyjał Putinowi, w tym 21,7 proc. wskazało odpowiedź „raczej nie”, natomiast 29,5 proc. „zdecydowanie nie”.

36,7 proc. jest zdania, że Tusk był sojusznikiem Putina. 19,8 proc. zdecydowanie wskazało taką odpowiedź, a 16,9 proc. „raczej zgadzam się”.

12,1 proc. ankietowanych nie potrafiła wybrać odpowiedzi. Sondaż przeprowadzono w okresie 23-25 września 2022 roku na grupie tysiąca Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nadyma się mniej niż Mussolini, ale krzyczy jak Hitler”. Eksperci TVN dosadnie o Meloni [+WIDEO]

Przeczytaj również:  Nowy sondaż. Które partie znalazły się w Sejmie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Coś poszło nie tak. Borys Szyc pokazał za dużo?

źródło: Wirtualna Polska

(Visited 175 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj