propolski.pl: Morawiecki

Partia podjęła decyzję. Gospodarstwa domowe otrzymają „upust”, jeśli ograniczą zużycie prądu

Gospodarstwa domowe otrzymają upust w wysokości 10 procent całkowitych kosztów zużycia energii elektrycznej. Grupa trzymająca władzę zdecydowała, że Rada Ministrów przyjmie zaproponowany przez Moskwę (minister klimatu i środowiska) projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

Ministerstwo klimatu i środowiska przedstawiło rozwiązania, które praktycznie zakłada zamrożenie cen prądu dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. do zużycia 2000 kWh rocznie. Rodziny z osobami niepełnosprawnymi będą mogły skorzystać z większego limitu – do 2,6 tys. kWh.

Gospodarstwa domowe z upustem od partii

Rozwiązanie zaproponowane przez grupę trzymającą władzę zacznie funkcjonować od 1 października 2022 roku. Gospodarstwa domowe otrzymają upust w wysokości 10 procent całkowitych kosztów zużycia energii elektrycznej.

Dla tych domów, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania – w tym wykorzystują pompy ciepła – wprowadzony zostanie z kolei jednorazowy dodatek elektryczny. Ten będzie wynosił 1000 złotych. Jeżeli rozczne zużycie energii przekroczy ponad 5 MWh, PiS podwyższy dodatek do 1500 złotych.

Przeczytaj również: Waszczykowski krytykuje rząd Morawieckiego i wzywa partię do zaostrzenia polityki antyeuropejskiej

źródło: gov.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Partia podjęła decyzję. Gospodarstwa domowe otrzymają „upust”, jeśli ograniczą zużycie prądu

  1. Drodzy przyjaciele, to jest ostatni dzwonek, że na najwyższych szczeblach władzy w Polsce jest surowe zło. Rządowi globaliści prą do technokracji i trans humanizmu, wykorzystując do tego celu sztucznie wywołane kryzysy, by przerażać obywateli Polski, którzy zwyczajnie nie zgadzają się z polityką rządu Morawieckiego. To nie może być kontynuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these