propolski.pl: Szokujące słowa o Meloni

„Nadyma się mniej niż Mussolini, ale krzyczy jak Hitler”. Eksperci TVN dosadnie o Meloni [+WIDEO]

Wyniki wyborów we Włoszech z pewnością odmienią krajobraz polityczny Europy. Zwycięstwem „najbardziej prawicowego rządu od czasów Mussoliniego” zachwyceni są eurosceptycy oraz przedstawiciele grupy trzymającej władzę w Polsce. Nie wszyscy podzielają jednak entuzjazm pisowców. Świeżo upieczona premier Georgia Meloni ma już swoich pierwszych krytyków.

Włoska centroprawica otrzyma 235 miejsc w 400-osobowej Izbie Deputowanych i 112 w 200-osobowym Senacie.

W skład koalicji z partią Bracia Włosi wejdzie także Liga i Forza Italia. Centrolewica natomiast uzyska 80 mandatów, a Ruch Pięciu Gwiazd 51.

Jeżeli chodzi o Senat, to centrolewica dostanie 39 mandatów, a Ruch Pięciu Gwiazd 28.

Meloni jak Hitler

Postać nowej premier Włoch była jednym z głównych tematów poruszonych przez komentatorów TVN24. Ci użyli niefortunnego porównania Meloni do przywódców nazistowskich Niemiec i faszystowskich Włoch. Głównym zarzutem pod adresem polityk ma być jej wyjątkowo nadekspresyjna gestykulacja oraz krzyki, przywodzące na myśl metody skrajnej prawicy z okresu poprzedzającego II wojnę światową.

– Meloni jest zatrważająco cwana. Potrafi to swoje cwaniactwo sprzedać w sposób znakomity. Na dodatek ma coś, czego Marine Le Pen nie ma w takim stopniu rozwiniętego

– Meloni nie mówi, ona krzyczy. Części publiczności krzyczący lider jest najwyraźniej potrzebny, stąd sukces – powiedział na antenie TVN24 Jacek Pałasiński.

– Mieliśmy takiego lidera, który krzyczał, nazywał się Hitler i świetnie sobie radził – dodał dziennikarz TVN24 Andrzej Morozowski.

– No Mussolini też krzyczał – podsumował Jędrzej Bielecki z „Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sławomir Mentzen: Jeśli chodzi o ceny prądu, wiadomości są (…) bardzo złe

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Filip Chajzer tak brykał, że aż stracił równowagę. Wpadł na Małgorzatę Ohme [WIDEO]

źródło: TVN24

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these