Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, lek. Grzegorz Wrona poinformował o podpisaniu wniosków o ukaranie 116 lekarzy oraz lekarzy dentystów. Przyczyną jest podpisanie przez nich w 2020 roku specjalnego apelu. Ostrzegali oni wówczas przed szkodliwością szczepień.

Grzegorz Wrona przedstawił delegatom na XV Krajowy Zjazd Lekarzy sprawozdanie z prowadzonej działalności. Chwalił się m.in. tym, że po zaledwie kilkunastu miesiącach prac, które prowadzili jego zastępcy, podpisał wnioski o ukaranie 116 nieposłusznych lekarzy.

– Dziękuję moim zastępcom za pracę. Nie wymienię ich po nazwisku, bo nie ma potrzeby, by dotknął ich hejt, który jest moim udziałem – powiedział medyk.

Jak wyjaśnił Grzegorz Wrona postępowania dotknęły większą liczbę lekarzy. 118 z nich zrezygnowało już na wczesnym etapie postępowania. Gdy zostali wezwani do złożenia wyjaśnień wyrazili żal i wycofali swoje podpisy spod apelu do władz. Usprawiedliwiali się również brakiem pełnej informacji o zawartości listu. 15 osób zrezygnowało, gdy zostały im postawione zarzuty.

Natomiast Grzegorz Wrona chce ukarać 116 członków samorządu lekarskiego, którzy wciąż pozostają nieugięci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceminister zdrowia ostrzega! Koronawirus będzie szalał jesienią?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk skomentował wyniki nowego sondażu: Zjednoczeni na pewno wygramy z PiS [WIDEO]

źródło: mp.pl

(Visited 284 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj