Propolski.pl Tusk ma się czego obawiać? Sygnały ..

Tusk się skompromitował! Chciał uderzyć w premiera Morawieckiego, a podał fałszywe…

Przewodniczący PO Donald Tusk podczas sobotniej konwencji krajowej swojej partii przywołał dane dotyczące podwyżek cen chleba. Po kilku dniach na jaw wyszło, że szef opozycji minął się z prawdą.

Tusk, chcąc uderzyć w Mateusza Morawieckieg, podczas swojego przemówienia podał fałszywe dane. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaznaczył obecność wysokiej inflacji, stwierdzając, że jest to jedna z największych politycznych win obozu Zjednoczonej Prawicy.

Polityk zarzucił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Markowi Suskiemu brak znajomości cen podstawowych artykułów spożywczych, m.in. chleba. Lider PO stwierdził, że w ciągu ostatnich 4 lat ceny chleba wzrosty średnio o 50 proc.

— Jak pamiętacie, premier na pytanie o cenę chleba wykonał jakiś niezwykły piruet, byleby ominąć odpowiedź na pytanie. Wiecie co, to nie jest jakaś tragedia. Nie każdy ma w głowie ceny nawet podstawowych produktów. Ale warto umieć to sobie powiedzieć, warto się tego nauczyć — mówił w sobotę na konwencji krajowej Platformy.

Według ustaleń portalu demagog.org, polityk minął się z prawdą. Tusk podał fałszywe dane, gdyż we wzmiankowanym przez niego okresie ceny chleba nie zwiększyły się o połowę, lecz o niespełna 40 procent.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego, na które powołuje się demagog.org wskazują, że cena 0,5 kg chleba pszenno-żytniego wynosiła w sierpniu średnio 3,17 zł. Z kolei w roku 2017, a więc 4 lata temu cena tego produktu wynosiła średnio 2,28. Oznacza to wzrost o 39 proc.

Przeczytaj również: „Najbardziej polska rodzina XD” hitem sieci: „Widzisz, k…., że idę z dzieckiem!” [WIDEO]

Przeczytaj również: A jednak! Gowin gotowy do współpracy z Tuskiem. Chodzi o projekt, który na zawsze odmieni Polskę

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these