Lech Wałęsa nigdy nie krył swojej sympatii dla Platformy Obywatelskiej i jej lidera Donalda Tuska. W ostatnim czasie szczególnie mocno opowiedział się po jego stronie i dał mu radę, jak powinien kierować swoją partią.

Były prezydent w rozmowie z „Super Expressem” skomentował aktualną sytuację Donalda Tuska i dał mu kilka wskazówek jako „starszy kolega po fachu”.

— Kibicuję PO, jestem realistą, wybieram to, co możliwe. To, co jest. Ostro Tusk zaczął, obawiam się, żeby tylko wytrzymał tempo, ja go wspieram i będę wspierał. Będzie atakowany wszelkimi możliwymi sposobami — powiedział Lech Wałęsa.

Były przywódca „Solidarności” przyznał, że „jeśli zdrowie pozwoli, to będę wspierał Tuska”.

— Żeby się wmontował Tusk w sytuację, którą zastał w PO, musi poszarpać partią po to, żeby potem poukładać. On jest w momencie przeglądu sytuacji. Donald to najzdolniejszy polityk w Polsce, wybitny człowiek, trzeba dać mu szansę, on jest tylko w stanie uporządkować PO — kontynuował polityk.

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu potwierdził, że „efekt Tuska” traci na sile, a sam były premier cieszy się coraz mniejszym zaufaniem Polaków. Obecnie ufa mu 30,5 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o 1,9 pkt proc., porównując te dane z wynikami z sierpnia.

Ostatni sondaż poparcia partii politycznych przeprowadzony dla „Super Expressu” wykazał, że Koalicja Obywatelska zyskuje coraz mniejsze zainteresowanie wyborców. Aktualnie może liczyć na poparcie 24,5 proc. badanych.

Zobacz również: Polacy ocenili pracę Niedzielskiego. Minister nie będzie zadowolony

Zobacz również: „Najbardziej polska rodzina XD” hitem sieci: „Widzisz, k…., że idę z dzieckiem!” [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl, TVP.info

(Visited 850 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj