Lech Wałęsa nigdy nie krył swojej sympatii dla Platformy Obywatelskiej i jej lidera Donalda Tuska. W ostatnim czasie szczególnie mocno opowiedział się po jego stronie i dał mu radę, jak powinien kierować swoją partią.

Były prezydent w rozmowie z „Super Expressem” skomentował aktualną sytuację Donalda Tuska i dał mu kilka wskazówek jako „starszy kolega po fachu”.

— Kibicuję PO, jestem realistą, wybieram to, co możliwe. To, co jest. Ostro Tusk zaczął, obawiam się, żeby tylko wytrzymał tempo, ja go wspieram i będę wspierał. Będzie atakowany wszelkimi możliwymi sposobami — powiedział Lech Wałęsa.

Były przywódca „Solidarności” przyznał, że „jeśli zdrowie pozwoli, to będę wspierał Tuska”.

— Żeby się wmontował Tusk w sytuację, którą zastał w PO, musi poszarpać partią po to, żeby potem poukładać. On jest w momencie przeglądu sytuacji. Donald to najzdolniejszy polityk w Polsce, wybitny człowiek, trzeba dać mu szansę, on jest tylko w stanie uporządkować PO — kontynuował polityk.

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu potwierdził, że „efekt Tuska” traci na sile, a sam były premier cieszy się coraz mniejszym zaufaniem Polaków. Obecnie ufa mu 30,5 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o 1,9 pkt proc., porównując te dane z wynikami z sierpnia.

Przeczytaj również:  Awantura podczas Marszu Powstania Warszawskiego. Jest komentarz Bąkiewicza

Ostatni sondaż poparcia partii politycznych przeprowadzony dla „Super Expressu” wykazał, że Koalicja Obywatelska zyskuje coraz mniejsze zainteresowanie wyborców. Aktualnie może liczyć na poparcie 24,5 proc. badanych.

Zobacz również: Polacy ocenili pracę Niedzielskiego. Minister nie będzie zadowolony

Zobacz również: „Najbardziej polska rodzina XD” hitem sieci: „Widzisz, k…., że idę z dzieckiem!” [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl, TVP.info

(Visited 794 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj