Donald Tusk analizuje możliwe scenariusze przejęcia władzy w Polsce. Szef Platformy Obywatelskiej wystąpił w programie Onet Opinie i przedstawił swój nowy plan, który byłby gwarantem na pokonanie PiS i odsunięcie od rządzenia Jarosława Kaczyńskiego.

Ostatnie sondaże wskazują na spadek uznania dla Prawa i Sprawiedliwości. Ugrupowanie to jednak w dalszym ciągu znajduje się na pozycji lidera i dominuje nad innymi partiami.

Niektóre badania sugerują, że PiS nawet w przypadku porażki będzie miał możliwość podtrzymania prezydenckiego weta. Czy opozycja ma szansę na pokonanie partii rządzącej? Czy to jedynie marzenia Donalda Tuska, które nie są możliwe do spełnienia?

Przewodniczący PO zachowuje optymizm w tej sprawie. W jego ocenie opozycja jest w dobrym położeniu, a dotychczas przegrywała przez własne błędy i potknięcia.

— Opozycja do tej pory przegrywała wybory w dużej mierze na własne życzenie. One wcale nie musiały być przegrane. Uważam, że te najbliższe wybory mogą być wygrane i zależy to od sprytu i determinacji opozycji, a nie od jakichś czarów-marów, że teraz znajdziemy złoty klucz do umysłów i serc milionów Polaków — wyjaśnił Donald Tusk w Onet Opinie.

Przeczytaj również:  Rafał Trzaskowski miał rozmawiać z Kliczką. Prezydent Warszawy został oszukany

Polityk zaprezentował swoją nową koncepcję na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że będzie się to wiązało z przywróceniem praworządności i demokracji w naszym kraju.

— Nie ukrywam mojej opinii, że najlepsza byłaby jedna lista [w wyborach parlamentarnych] opozycji demokratycznej, bo to by właściwie gwarantowało wygraną. Z tą opozycją, która naprawdę jest w stanie uznać ten priorytet, jakim jest przywrócenie standardów praworządności i demokracji, co jest oczywiście związane z odsunięciem PiS-u od władzy — podsumował.

Zobacz również: Przyszły kanclerz Niemiec o Polsce: To wielki naród, demokracja

Zobacz również: Co dalej z psem Odim? Janusz Korwin-Mikke w obliczu dylematu: „Bardzo go lubię, ale…”

Źródło: wmeritum.pl

(Visited 1 228 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj