Donald Tusk próbuje sobie zjednać wyborców Lewicy? Właśnie przedstawił postulat, który może zwiększyć jego elektorat. Były premier ogłosił konieczność zmiany polityki mieszkaniowej w naszym kraju.

– Mieszkanie dla polskiej rodziny staje się jej prawem – mówił Donald Tusk.

W czasie jednego z ostatnich spotkań z młodymi „MeetUp” poruszył problem dostępności mieszkań. Przewodniczący PO przytoczył historię z życia wziętą, by uświadomić słuchaczom, że doskonale ich rozumie.

– Wiem, co to znaczy być młodym człowiekiem, wziąć ślub, być po raz pierwszy ojcem i nie mieć żadnej szansy na mieszkanie. Całą moją pierwszą pensję musiałem zapłacić za miesięczny czynsz pokoju 12 m2 – powiedział Tusk.

– Później mieszkaliśmy z dwójką dzieci na 18 m2 przez wiele lat. Dlatego dzisiaj bym powiedział bez chwili wahania, że mieszkanie jest prawem człowieka. Móc mieszkać w godnych warunkach to nie jest jakiś przywilej, to nie może być marzenie i dorobek całego życia – dodał.

Zdaniem byłego szefa RE należy zmienić myślenie o całym problemie i pomóc młodym na trudnym starcie.

– Reprezentuję partię, która myśli o gospodarce, konkurencji, wolnym rynku, ale jestem przekonany, że dzisiaj gospodarczy liberałowie muszą także stanowczo i jednoznacznie powiedzieć sobie, że mieszkanie dla polskiej rodziny staje się jej prawem, a nie może być wyłącznie marzeniem albo towarem, czy przedmiotem spekulacji korporacji – wyjaśniał polityk.

Przeczytaj również:  USA: 10-latek zastrzelił matkę, bo nie chciała mu kupić okularów VR

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Senyszyn zaskoczyła: W Nowej Lewicy panuje seksizm i autorytaryzm

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katarzyna Cichopek dostała nową pracę w TVP. O czym będzie jej program?

źródło: Twitter

(Visited 265 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj