Karkonoski Park Narodowy opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać nieodpowiednie zachowanie turystów. Temat wciąż może oburzać, chociaż wcale nie chodziło o zaśmiecanie terenu.

W czerwcu coraz więcej osób postanowiło wyjechać w polskie góry. Na miejscu nie zabrakło wielu problemów takich jak kolejki, tłumy, a także drożyzna. Często również mówi się o niewłaściwym zachowaniu turystów.

Karkonoski Park Narodowy opublikował zdjęcia, na których widać nieodpowiedzialne zachowanie turystów. Osoby, które wspinały się na Śnieżkę, zignorowały siatki odgradzające szlak. Postawiono je specjalnie, by wysokogórska roślinność nie była niszczona.

Na zdjęciu widzimy, że turyści znajdują się po drugiej stronie siatki, tam, gdzie nie powinni.

— Siatki chroniące unikalne karkonoskie murawy przed wydeptywaniem i wylegiwaniem to widać ciągle za mało. Dla niektórych są chyba niewidzialne – poinformował park narodowy.

Zdania internautów były podzielone. Większość z nich uważa, że turyści faktycznie zachowali się niewłaściwie i powinno się ich karać mandatami. Nie brakowało również i takich, dla których wydeptywanie rzadko spotykanej roślinności jest normalne.

— Skoro ludzie wchodzą, to może znaczy, że nie mają gdzie odpocząć? — czytamy.

Przeczytaj również:  Poznań: Mężczyzna odgryzł kobiecie kawałek ucha i uciekł jej samochodem

— To właśnie Polska. Jak nie ogrodzisz drutem kolczastym albo pod napięciem to Polakowi żadne znaki czy proste informacje „nie przeszkadzają” – dodał inny internauta.

— Szanowna Dyrekcjo, a czy nie można by powiększyć strefy odpoczynku dla ludzi ? Jak dacie 20 m2, a przyjdzie 300 osób, to nie ma siły — skomentowano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Senyszyn zaskoczyła: W Nowej Lewicy panuje seksizm i autorytaryzm

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk próbuje zwabić wyborców Lewicy? Przedstawił ważny postulat! [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 165 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj