Na pięć dni przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami nadal nie ma pewności, czy faktycznie się odbędą. Nie ma również pewności, w jakiej formie będą zorganizowane. Donald Tusk, korzystając z okazji, postanowił podzielić się żartem, by nieco rozładować napiętą atmosferę.

Donald Tusk w swoim żarcie porównał polską demokrację do sytuacji panującej na Białorusi. Swój „śmieszny” wpis opublikował na Twitterze.

— Był kiedyś taki dowcip: demokracja na Białorusi tym się różni od europejskiej, że tam nigdy nie wiadomo, czy i kiedy będą wybory, ale zawsze wiadomo, kto wygra, a w Europie odwrotnie. Bardzo śmieszne — zażartował były premier.

Kiedy odbędą się wybory?

Zaplanowano je na 10 maja w formie korespondencyjnej. Termin ten budzi liczny sprzeciw, ze względu na epidemię koronawirusa. Opozycja domaga się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i tym samym przełożenia głosowania na bardziej dogodny termin.

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym znalazła się w Senacie i czeka na przeanalizowanie. Sejm już 7 maja zadecyduje o jej ostatecznym kształcie.

Plan PiS może się jednak nie udać za sprawą Porozumienia Jarosława Gowina. Większość posłów tej formacji nie chce dopuścić do organizacji wyborów korespondencyjnych w maju.

Przeczytaj również:  Bosak miażdży Niedzielskiego! "Jest groźny" Konfederacja domaga się jego odwołania

— Nie doprowadzimy do wyborów 10 maja. Będziemy przeciwko tym wyborom, ja zagłosuję przeciw — mówił Andrzej Sośnierz z Porozumienia.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 171 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj