Strona główna Polska Tusk podzielił się dowcipem o wyborach: „Bardzo śmieszne”

Tusk podzielił się dowcipem o wyborach: „Bardzo śmieszne”

3 min czytania
0
0
1,808
Donald Tusk

Na pięć dni przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami nadal nie ma pewności, czy faktycznie się odbędą. Nie ma również pewności, w jakiej formie będą zorganizowane. Donald Tusk, korzystając z okazji, postanowił podzielić się żartem, by nieco rozładować napiętą atmosferę.

Donald Tusk w swoim żarcie porównał polską demokrację do sytuacji panującej na Białorusi. Swój „śmieszny” wpis opublikował na Twitterze.

— Był kiedyś taki dowcip: demokracja na Białorusi tym się różni od europejskiej, że tam nigdy nie wiadomo, czy i kiedy będą wybory, ale zawsze wiadomo, kto wygra, a w Europie odwrotnie. Bardzo śmieszne — zażartował były premier.

Kiedy odbędą się wybory?

Zaplanowano je na 10 maja w formie korespondencyjnej. Termin ten budzi liczny sprzeciw, ze względu na epidemię koronawirusa. Opozycja domaga się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i tym samym przełożenia głosowania na bardziej dogodny termin.

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym znalazła się w Senacie i czeka na przeanalizowanie. Sejm już 7 maja zadecyduje o jej ostatecznym kształcie.

Plan PiS może się jednak nie udać za sprawą Porozumienia Jarosława Gowina. Większość posłów tej formacji nie chce dopuścić do organizacji wyborów korespondencyjnych w maju.

— Nie doprowadzimy do wyborów 10 maja. Będziemy przeciwko tym wyborom, ja zagłosuję przeciw — mówił Andrzej Sośnierz z Porozumienia.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
3
Przeczytaj również:  Paulina Kosiniak-Kamysz kradnie "show" i atakuje Pierwszą Damę: "Nie będę żoną, która chowa się w pałacu"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Hołownia wściekły na… wyborców Trzaskowskiego. „Ich pycha i buta nie zna granic!”

Szymon Hołownia postanowił skomentować wynik wyborów. Jak podaje RMF FM, celebryta skrytyk…