Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas wczorajszego spotkania z internautami jasno opowiedział się za usunięciem krzyży ze szkół oraz Sejmu. Do zaskakujących słów polityka odniósł się sekretarz stanu Adam Andruszkiewicz.

Donald Tusk podczas streamu z udziałem internautów stwierdził, że w polskich szkołach oraz w Sejmie nie ma miejsca na symbole wiary chrześcijańskiej.

W pewnym momencie jeden z uczestników video chatu z Tuskiem zapytał go, czy ten uważa, że „w polskich szkołach powinny na ścianach wisieć krzyże”.

Uważam, że nie — odpowiedział przewodniczący PO. — Bardzo chciałbym, żeby miejscem gdzie wszyscy, którzy wierzą, mogli się spotkać, w spokoju, we wzajemnym zaufaniu, pomodlić się był kościół.

Szkoła powinna uczyć nas wszystkim wzajemnego respektu i szacunku bez znaczenia na ktoś jest wierzący czy nie wierzący — dodał były premier. — Miejsca publiczne takie jak Sejm czy szkoła powinny być wolne od symboliki religijnej.

— Nie dlatego, że mam taką skłonność do demonstrowania antyklerykalizmu, to ostatnia rzecz jaka by mi przyszła do głowy. Ale dlatego, że jestem o tym przekonany, szansą dla polskiego Kościoła (…) jest autentyzm. Autentyczne uczucie, wiara, wierność przykazaniom, moralność — to jest przestrzeń gdzie jest krzyż, a nie szkoły, urzędy czy parlament — wyjaśnił na koniec.

Przeczytaj również:  "Milionerzy". Odpadł już na pierwszym pytaniu. Prowadzący nie wiedział, co powiedzieć

„Upadł jeszcze niżej”

Wypowiedź Tuska odbiła się szerokim echem w debacie publicznej, w tym mediach społecznościowych. Na słowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej zareagował m.in. sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz. Polityk wyraził oburzenie w związku z mocno zaktualizowanym światopoglądem niegdysiejszego „konserwatysty”, za jakiego uważał się lider PO.

— Sądziłem, że miarą upadku Donalda Tuska jest jego zakompleksienie i wynikająca z tego niespotykana służalczość wobec obcych, tak symbolicznie wyrażona w nakładaniu marynarki panu Junckerowi — napisał Andruszkiewicz na Twitterze.

Przeczytaj również: Ujawnili, ile rząd zapłacił gigantom medialnym za promowanie szczepionki. Będziecie rwać włosy z głowy

Przeczytaj również: Szokujące słowa Tuska: Macierzyństwo to dla kobiety udręka, a polski mężczyzna to… Internet zagrzmiał i wygarnął szefowi PO

źródło: Tysol

(Visited 956 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj