Dzisiaj odbyła się demonstracja „w obronie TVN”. Na jednej z nich, która miała miejsce w stolicy przemawiał szef PO Donald Tusk. Polityk nie szczędził gorzkich słów krytyki pod adresem władzy.

— Wtedy kiedy wygrała tamta Solidarność, postawiono stoczniowcom pomnik. Czesław Miłosz napisał wówczas takie słowa, które stoczniowcy umieścili na pomniku swych zamordowanych kolegów. Dziś dedykujemy te słowa władzy, która dziś Polskę rujnuje. Ja adresuje te słowa do mieszkańca tego pałacu i jego mocodawców: Nie bądź bezpieczny poeta pamięta. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy byłby dla ciebie sznur zimowy i gałąź pod ciężarem zgięta. Pamiętajcie te słowa wielkiego poety i pamiętajcie, co czeka każdą władzę, która na naród podniesie rękę — mówił Donald Tusk.

W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim odbył się protest przeciwko tzw. ustawie medialnej. Podobne protesty zarejestrowano w innych miastach w Polsce.

— Jesteśmy tu dziś w obronie wolnych mediów, wolnego słowa, ale chciałbym, byśmy każdego dnia myśleli, pamiętali też o tych, którzy nie mogą związać końca z końcem, bo drożyzna zabija ich budżety domowe, o tych wszystkich, którzy siedzą dziś zrozpaczeni w domu, bo dla ich bliskich chorych na Covid nie ma miejsca w szpitalu. O tych wszystkich, którzy są przez tę władzę upokarzani, jak Sebastian z Seicento, na którego ruszyła cała machina państwowa — kontynuował były premier.

Lider PO podkreślił, że przemawia w imieniu tych, „którzy nie mogli wyjść na ulice polskich miast w obronie wolnych mediów, ale byli na przykład kilka tygodni temu tu z nami, na ulicach Warszawy i innych miast w obronie Polski europejskiej, w imieniu tych, którzy ciągle protestują w Białym Miasteczku, w imieniu pracowników cywilnych sądów i prokuratury, którzy też niedaleko od Białego Miasteczka cierpliwie walczą o swoje”.

— Gdy będziemy razem solidarni, wygramy, zmieciemy razem tę władzę, nie będzie po nich śladu — zakończył Tusk.

Zobacz również: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek i przeszła operację. Udostępniła zdjęcie ze szpitala

Zobacz również: Adam Małysz mocno o skokach polskich zawodników. „Nie można już tego usprawiedliwiać”

Źródło: Twitter.com, tysol.pl, Onet.pl

(Visited 227 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj