Janina Ochojska opublikowała kolejny kontrowersyjny wpis. Europosłanka oskarżyła strażników granicznych o straszne rzeczy przywołując przy tym wpis Kamila Syllera, podlaskiego aktywisty, który udziela pomocy migrantom.

Kamil Syller jest jednym z podlaskich aktywistów, który umożliwia migrantom przedostanie się na terytorium naszego kraju.

W swoim ostatnim wpisie przekazał, że „w lasach znowu pojawiły się kobiety i dzieci. Ostatnio w lasach byli głównie mężczyźni, bo podczas przejść przygotowanych przez służby białoruskie – z helikopterami, światłami, szczekaczami i rosomakami po naszej stronie – tylko mężczyźni mieli szansę przebić się przez linię polskich służb” – czytamy.

Z jego relacji wynika, że żołnierze nie zawsze postępowali właściwie wobec migrantów.

– Żołnierze napadli dwie osoby z naszej sieci pomocowej – poza strefą na skraju lasu. Zmusili do leżenia na mokrej ziemi. Po pewnym czasie pozwolili im klęknąć. Nie wstać. Klęknąć. Pod pozorem realizowania uprawnień bezkarnie (na razie) zabawiają się w poniżanie ludzi – z polskimi obywatelami włącznie – dodał Syller.

Do jego słów szybko odniosła się Janina Ochojska, która oskarżyła pograniczników między innymi o tortury.

Przeczytaj również:  ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

– Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ, wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów – napisała.

Zobacz również: Gen. Polko w mocnych słowach o dezerterze: „Będzie żałować, że dokonał zdrady własnej ojczyzny”

Zobacz również: Krzysztof Bosak o postępowaniu Rady Medycznej: Prowadziła działalność za pieniądze koncernów

Żródło: Twitter/Janin Ochojska, Facebook/Kamil Syller

(Visited 456 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj