W piątek w Olsztynie rozpoczął się pięciodniowy Campus Polska Przyszłości, który zorganizował Rafał Trzaskowski. Na miejscu odbędzie się wiele wykładów i warsztatów, w których weźmie udział nawet tysiąc prelegentów.

Wśród nich honorowe miejsce zajął Donald Tusk, który w swoim wystąpieniu skoncentrował się na atakowaniu partii rządzącej. Nie przeszkadzało mu to w apelowaniu o zgodę narodową i porozumienie.

Wydarzenie, które odbywa się na olsztyńskim Kortowie, skierowane jest przede wszystkim do młodych, ale pełnoletnich osób do 35 roku życia. Patronem i inicjatorem tego pomysłu jest prezydent Warszawy oraz przedstawiciele ruchu Wspólna Polska.

Wśród polskich gości znaleźli się m.in. lider PO Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, eurodeputowany PO Radosław Sikorski i jego żona, a także były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Udziału w spotkaniu odmówił lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

— Radykalnie podniosła się średnia wieku na sali, od kiedy wszedłem. Ale obiecuję, że podniesie się też temperatura, bo lubię walić prosto z mostu — zaczął swoją przemowę Donald Tusk. Były premier w ostrym tonie zaatakował rząd i nie zapomniał skomentować sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

— Tam doszło do przekroczenia granicy. Mówię o przekroczeniu granicy podłości. Nie ma nic groźniejszego niż przekroczenie przez władzę tej granicy, wyznaczonej przez elementarną moralność. Dzisiaj w Polsce u władzy są politycy, którzy nie wahają się powiedzieć o cierpieniu Białorusinów, że to jest polityczne złoto. Dla tej władzy takim złotem jest dziś to, co się dzieje na granicy. To nieprzyzwoici nieudacznicy. Ten kryzys na granicy, kilkadziesiąt osób tam koczujących, to jest problem do rozwiązania w kilkanaście godzin. Tu nie ma jednak złotych rozwiązań — mówił były szef RE.

Zobacz również: Hit! Mieszkanka Podlasia wyjaśniła Sterczewskiemu, o co chodzi na granicy z Białorusią: Tu się robi wielkie halo panie pośle! [WIDEO]

Zobacz również: Sondaż CBOS. Niewielka strata dla PiS, „efekt Tuska” wciąż trwa

źródło: YouTube.com

(Visited 442 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj