Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia złudzeń. Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało wyniki poparcia dla poszczególnych formacji politycznych. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, w Sejmie znalazłoby się pięć partii.

Sierpniowa analiza wykazała, że wybory do Sejmu wygrałaby Zjednoczona Prawica, czyli PiS i Solidarna Polska. Na obóz rządzący chciałoby zagłosować 34 proc. badanych.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 18 proc. głosów. Stanowi to najlepszy wynik KO w sondażach CBOS w ostatnim czasie.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy poparcie dla partii opozycyjnej wzrosło nawet o 7 pkt. proc. Czy wpłynął na to wspominany przez wielu polityków „efekt Tuska”?

Trzecie miejsce na podium zamyka ruch Szymona Hołowni — Polska 2050, którą wybrałoby 11 proc. respondentów.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja i Lewica z 5 proc. poparcia wyborców. Poniżej progu wyborczego spadło Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska, które otrzymało jedynie 3 proc. głosów.

Grupa niezdecydowanych tym razem wyniosła 18 proc. Jeżeli chodzi o frekwencję, to do głosowania zadeklarowało się 75 proc. ankietowanych. Z kolei 12 proc. waha się, czy wziąć udział w głosowaniu. 13 proc. w ogóle nie zamierza tego robić.

Przeczytaj również:  Zakopane: Cena za skorzystanie z toalety to prawdziwy obłęd

Badanie przeprowadzono w dniach 16-26 sierpnia 2021 r. na grupie 1167 osób.

Zobacz również: Tęczowe radiowozy będą ścigać Brytyjczyków. Policja wprowadza prawdziwą rewolucję [WIDEO]

Zobacz również: Nieobecności w Sejmie. Ci posłowie najczęściej opuszczają posiedzenia

źródło: wp.pl

(Visited 334 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj