Artur Dziambor, przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji wypomniał rządowi PiS, że ten przestał interesować się inflacją, która już niedługo może osiągnąć dwucyfrowy wynik.

– Już w środę kolejne posiedzenie Sejmu, na którym na teraz nie ma w planach ani jednej nowej ustawy wspomagającej walkę z nadchodzącą oficjalnie dwucyfrową inflacją – napisał na Twitterze poseł Konfederacji.

– Jest za to jedna ustawa, która oczywiście nie będzie gwoździem do trumny, ale kolejnym kamyczkiem dorzuconym do tej już rekordowej inflacji – każdy, kto zdecyduje się wymienić telewizor na nowszy dostanie 250zł dopłaty! Takie pomysły tylko w PiSie podczas kryzysu! – dodał wolnościowiec.

Narodowy Bank Polski oficjalnie poinformował, że już niedługo wskaźnik inflacji przekroczy 10 proc. Niektórzy eksperci są zdania, że może mieć to miejsce już w kwietniu.

W styczniu inflacja wyniosła 9,2 proc., natomiast w lutym 8,5 proc. W lekkim obniżeniu tej wartości pomogła tarcza antyinflacyjna, za której sprawą obniżono VAT na żywność, a także podatki na paliwa.

Zobacz również: Gen. Hodges nie ma złudzeń: Rosja będzie trupem świata

Przeczytaj również:  Radosław Sikorski o politykach grupy trzymającej władzę: "Większość nie jest tak głupia, by wierzyć w zamach. To tchórze i karierowicze"

Zobacz również: Ukraiński żołnierz ostro do Putina: „Twoje czołgi płoną, twoje samoloty spadają na ziemię. Wiesz dlaczego?”

źródło: Nczas.com

(Visited 133 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj