Donald Tusk podczas wystąpienia na Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej w Płońsku atakował Pawła Kukiza. Dokonał przy tym oryginalnego porównania jego osoby z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Fragment tego nagrania, na którym były premier próbował być zabawny, szybko obiegł media.

— Wiecie jak łatwo zrobić ustawę PiS-owską albo uchwałę sejmową, że nie kraść, a dalej kraść, bardzo łatwo, dokładnie to zrobili. Pan Kukiz uwierzył panu Kaczyńskiemu i jest zadowolony, że przegłosowano antykorupcyjną ustawę z tym typowym sprytnym dla Kaczyńskiego zdaniem, że to będzie działało w przyszłości, kiedy oni już nie będą mieli władzy — zaczął Tusk.

— Oni chcą te dwa lata wykorzystać bezkarnie i dlatego atakują sądy i napisali to w ustawie. Przeczytajcie to! — apelował rozgorączkowany lider PO.

— Oni napisali antykorupcyjną ustawę dla pana Kukiza, który politycznie dał się przed chwilą skorumpować i w tej ustawie napisali, że tej korupcji nie będzie, ale dopiero jak oni stracą władzę. Bardziej na talerzu nie można tego wyłożyć — mówił Donald Tusk, który następnie w mocnych słowach podsumował posła Kukiza.

Przeczytaj również:  Nie żyje Marcin Kudełka. Jego głos znała cała Polska

— Przykro patrzeć, jak dorosły człowiek poseł Kukiz daje się na tak tandetne numery nabierać. Szczerze powiedziawszy z niego taki parlamentarzysta jak z Kaczyńskiego rock’and’rollowiec. Nie dziwie się, że tak to działa! — zakończył żartobliwie Tusk.

Zobacz również: Grzegorz Braun kolejny raz wykluczony z obrad Sejmu: „Permanentnie nie przestrzega zarządzenia” [WIDEO]

Zobacz również: Tusk całkowicie stracił cierpliwość: „Dwa wieprze na rozkaz kaczora”

źródło: YouTube.com

(Visited 248 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj