propolski.pl: Facebook zablokował trzecie konto Konfederacji

Grzegorz Braun kolejny raz wykluczony z obrad Sejmu: „Permanentnie nie przestrzega zarządzenia” [WIDEO]

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun nie pierwszy raz był wykluczany z obrad Sejmu. Stało się tak również i w tym przypadku, ponieważ parlamentarzysta ponownie nie miał maseczki zasłaniającej usta i nos.

29 września prawicowy poseł Grzegorz Braun uczestniczył w sejmowej debacie, która dotyczyła projektu zmiany Regulaminu Sejmu. Polityk jak zwykle nie miał na sobie maseczki, czym od razu podpadł wicemarszałkowi Sejmu Piotrowi Zgorzelskiemu.

— Pan poseł ma świadomość, że permanentnie nie przestrzega zarządzenia marszałka Sejmu ws. szczególnych rozwiązań porządkowych dotyczących posiedzenia Sejmu i narusza porządek, ponieważ przebywa na sali sejmowej bez maseczki, nie posiadając zaświadczenia, które by upoważniało do przebywania bez maseczki — stwierdził Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

— Dziękuję za skierowane uwagi i zapewniam pana marszałka, że postępuję z prawem obowiązującym w Polsce — odpowiedział mu Grzegorz Braun.

— Jeśli pan nie chce stosować się do regulaminu Sejmu, wobec tego proszę, aby pan opuścił mównicę i salę sejmową — mówił wicemarszałek Piotr Zgorzelski, a następnie dał reprymendę posłowi Konfederacji.

Do całej sprawy odniósł się również Wojciech Maksymowicz z Polski 2050, który z wykształcenia jest lekarzem.

— Uważam, że na naszych oczach mamy do czynienia z naruszeniem powagi decyzji marszałka. Pan poseł Braun przechodzi koło nas bez maseczki. Oczywiście ma prawo do ignorancji, bo nie jest profesjonalistą w sferach medycznych, o których się często wypowiada. Natomiast jeśli ma wiedzę, to powinien wiedzieć, że w sytuacji narastającej pandemii noszenie maski zabezpiecza nie tyle samego posła Brauna, co innych, więc jego akt demonstracyjny nie mówi o jego odwadze, tylko jeżeli miałby maskę, to w ponad 98 proc. zabezpiecza mnie przechodzącego obok posła Brauna, który w danym momencie może mieć zakażenie COVID-19 — mówił Maksymowicz do posła Konfederacji.

Wicemarszałek podkreślił, że Braun nie przestrzega obowiązujących zasad, w tym przypadku dotyczących noszenia maseczek.

— Jeśli pan nie chce stosować się do regulaminu Sejmu, wobec tego proszę, aby pan opuścił mównicę i salę sejmową, bo zarówno ja i posłowie, którzy tego regulaminu przestrzegają, mają dokładnie to samo zdanie. Pan demonstruje taką postawą swoje stanowisko, które jest sprzeczne z zasadami regulaminu Sejmu — tłumaczył Piotr Zgorzelski, który ostatecznie był zmuszony wykluczyć Brauna z dalszych obrad.

Zobacz również: Scheuring-Wielgus o działaniach Spurek: To jest po prostu przegięcie. Bardzo lubię jajka [WIDEO]

Zobacz również: Starszy wyborca o rządach PiS: „Zajebiście jest! Praca jest, wszystko jest!” [WIDEO]

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, wprost.pl, YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these