propolski.pl: Patryk Jaki

„Trzeba wiedzieć czym jest polskość”. Patryk Jaki nie wytrzymał w Polsacie [WIDEO]

Patryk Jaki był gościem w programie „Śniadanie Romanowskiego” i nawiązał do niedawnych słów prof. Krasnodębskiego w kwestii działań UE. Wypowiedź europosła PiS nie spodobała się przedstawicielom opozycji.

– Uważam, że zagrożenie dla naszej suwerenności ze strony Zachodu jest większe niż ze strony Wschodu – mówił Krasnodębski w programie „W punkt” w Telewizji Republika.

– To jest paradoksalne, oczywiście, Rosja jest brutalna, Rosja może wypowiedzieć wojnę, ale Polacy wiedzą w sensie duchowym, czy psychologicznym, jak z takim niebezpieczeństwem się obejść. Putina nas nie dzieli, ale łączy. Natomiast UE posługuje się zupełnie innymi środkami. Raczej zachętami, pieniędzmi, siłą miękką, na pewno atrakcyjnością – dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Do słów Krasnodębskiego odniósł się Patryk Jaki, który stanął w obronie poglądu wyrażonego przez europosła PiS.

– On ma tak oczywista racje, że to, że w ogóle toczymy na ten temat dyskusję, pokazuje, w jakim stanie są elity polityczne. Przypomnę, że na przykład w listach Fryderyka II do carycy Katarzyny była mowa o tym, że żeby „załatwić” Polskę, to nie wystarczy jej odebrać terytorium, tylko trzeba jej odebrać ducha. To samo mówił Bismarck, próbując atakować polskiego ducha, niszczyć tożsamość – powiedział polityk.

– Trzeba rozumieć, czym jest polskość. To widać dzisiaj na przykładzie Ukrainy, kiedy widać, że Polska jest rzeczywiście prawdziwym narodem moralny i pomaga Ukrainie, kiedy Zachód, Francja, Niemcy są bardzo często obojętni. Co więcej, wszystkie badania pokazują, że Polacy są w stanie poświęcić więcej ze swojego osobistego majątku, żeby ratować wolność na Ukrainie, niż ludzie na zachodzie. Właśnie dlatego, że wolność zawsze była dla nas ważna – tłumaczył europoseł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Franciszek: Módlmy się za naród ukraiński i wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kurdej-Szatan o podręczniku do HiT. „Nie czytałam tego, ale to obrzydliwe”

źródło: Twitter / Polsat News

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these