„Módlmy się za naród ukraiński i za wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen” – apelował papież Franciszek w stolicy Abruzji, L’Aquili.

– Niech Bóg pokoju ożywi w sercach przywódców narodów ludzki i chrześcijański zmysł miłosierdzia – mówił duchowny przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański.

Przywódca Kościoła podziękował wszystkim tym, którzy mu towarzyszyli. Ponadto zwrócił się do Pakistańczyków, którzy zmagają się ostatnio z powodzią. W jej wyniku zginęło już ponad tysiąc osób.

Papież Franciszek o wsparciu dla narodu ukraińskiego

– W tym miejscu, które doświadczyło poważnej klęski żywiołowej, pragnę zapewnić o moim współczuciu dla mieszkańców Pakistanu, dotkniętych powodziami o rozmiarach katastrofalnych. Modlę się za liczne ofiary, rannych i wysiedlonych oraz o szybką i hojną solidarność międzynarodową – wyjaśniał Franciszek.

Na sam koniec zaapelował, by wszyscy modlili się za naród ukraiński i za osoby na całym świecie, które cierpią z racji wojny.

– A teraz przyzywajmy Matki Bożej, aby – jak powiedziałem na zakończenie homilii – wyjednała przebaczenie i pokój dla całego świata. Módlmy się za naród ukraiński i za wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen. Niech Bóg pokoju ożywi w sercach przywódców narodów ludzki i chrześcijański zmysł miłosierdzia. Maryjo, Matko Miłosierdzia i Królowo Pokoju, módl się za nami! – mówił.

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Raper Mata zleciał ze sceny w czasie koncertu [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sławomir Mentzen nie ma złudzeń: Polacy po prostu zaczną biednieć

źródło: KAI

(Visited 84 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj