Premier Mateusz Morawiecki wystąpił w internetowym podcaście i wskazał najlepszy pomysł na prezent świąteczny w tym roku.

– Kilka tygodni zwiększonej mobilizacji i obostrzeń to niezbyt wysoka cena za zdrowie i życie – podkreślił szef polskiego rządu.

W piątek udostępniono podcast premiera Morawieckiego. W 13. odcinku poruszono temat skomplikowanej sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

– Średnia tygodniowa nowych przypadków przekracza u nas 23 tys. We Francji notowanych jest 43 tys., a w Niemczech już ponad 50 tys. Mamy zajętych ponad 23 tys. łóżek covidowych, z czego ponad 2 tys. pacjentów walczy o życie pod respiratorem – zauważył Mateusz Morawiecki.

Premier RP przekonywał, że rząd uczynił wszystko, by sprowadzić jak najszybciej szczepionki. Entuzjazm w tej kwestii jednak dość szybko opadł.

– Dziś poziom zaszczepienia społeczeństwa nie jest taki, jaki potrzebujemy dla osiągnięcia odporności zbiorowej – ocenił Morawiecki.

Zdaniem polityka zaostrzanie prawa i wymaganie szczepień nie jest wcale dobrym pomysłem.

– Nawet najlepsze regulacje nie poskutkują, jeśli każdy z nas nie podejmie osobistej decyzji: tak, chcę chronić siebie i swoim najbliższych, chcę też chronić innych ludzi. Warto zachować w tej sytuacji zdrowy rozsądek. Im więcej osób z nas się zaszczepi, tym obostrzenia będą mniej dotkliwe, a w końcu całkowicie znikną. Dlatego proszę. Jeśli jeszcze się nie zaszczepiliście, zróbcie to. Jeśli znacie kogoś kto tego nie zrobił, przekonajcie go, że warto. Szczepienie to najlepsze co teraz każdy z nas może zrobić dla siebie i dla innych. Najlepszy prezent na Boże Narodzenie – poinformował Morawiecki.

Zobacz również: Antoni Macierewicz: Żaden zbrodniarz stanu wojennego nie został skazany

Zobacz również: Czarne chmury nad Romanem Giertychem? Prokuratura grozi mu aresztem

Tradycyjnie w piątek zapraszam na kolejny, 13 już odcinek mojego podcastu, który znajdziecie na platformie Anchor tu➡️…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 10 grudnia 2021

Źródło: Facebook.com, wmeritum.pl

(Visited 33 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj