Rafał Trzaskowski udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcia z krótkiej wycieczki. Z twarzy prezydenta Warszawy nie schodził uśmiech: — Najlepszy plan na weekend? Weź oddech nad Wisłą — napisał włodarz stolicy.

Jak się okazuje internauci byli w tej kwestii bezlitośni i przypomnieli politykowi czas spływających do rzeki ścieków z racji awarii Czajki.

Rafał Trzaskowski ochoczo podróżuje po Polsce, ale tym razem odpoczywał w Warszawie, pływając po Wiśle. Na zachęty „brania oddechu nad Wisłą” internauci zareagowali oporem i przypomnieli pewne fakty z przeszłości dotyczące awarii Czajki. To za jej sprawą do Wisły trafiło mnóstwo ścieków, przyczyniając się do śmierci wielu wodnych zwierząt. Trzaskowski raczej nie spodziewał się tak mało entuzjastycznych komentarzy…

Wszyscy pamiętamy, jak pod koniec sierpnia 2019 roku doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewej części stolicy. Oczyszczalnia ścieków „Czajka” zawiodła, a Warszawiacy męczyli się z konsekwencjami tego stanu rzeczy przez wiele tygodni.

Na awarię niezwłocznie zareagował premier Morawiecki, który zadecydował o budowie tymczasowego rurociągu — wówczas ścieki były przepompowywane do „Czajki”.

W czasie, gdy swoją funkcję spełniał tymczasowy rurociąg — MPWiK udało się naprawić kolektory. Jednak gdyby tego było mało od połowy listopada ścieki do „Czajki” znów płynęły w układzie przesyłowym i to pod dnem rzeki. Cała naprawa kosztowała miasto 40 mln zł, natomiast Wody Polskie upomniały się od MPWiK o ponad 10 mln zł opłaty za zrzut ścieków.

W sierpniu 2020 miała miejsce kolejna awaria, którą tym razem próbował zwalczyć rząd i wojsko.

Zobacz również: Edyta Górniak chce otworzyć własną szkołę. Wiadomo, czego będzie w niej uczyć

Zobacz również: Katarina Barley chce po raz kolejny „głodzić” nasz kraj: Natychmiast zablokować fundusze unijne dla Węgier i Polski

źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 183 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj