Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Katarina Barley po raz kolejny ogłosiła, że Polska i Węgry zasługują na pozbawienie je funduszy unijnych. W przeszłości słyszeliśmy o podobnym pomyśle „zagłodzenia” tych krajów z powodu łamania praworządności.

— Komisja musi teraz działać natychmiast i zablokować fundusze unijne, przede wszystkim dla Węgier, ale także dla Polski! — poinformowała we wtorek Katarina Barley w niemieckiej prasie.

Wiceprzewodnicząca wyjaśniła, że KE nie może dłużej tolerować tej sprawy ani szukać kolejnych wymówek. Barley nie kryła swojego wielkiego rozczarowania odnośnie sytuacji na Węgrzech.

Victor Orban i jego rząd dokonali tak znaczących zmian we wszystkich filarach demokracji, że już nie można mówić o demokratycznej sytuacji na Węgrzech — stwierdziła wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego.

Unia Europejska coraz bardziej próbuje ingerować w sprawy Polski. Wielu polityków zachodnich w tym Barley sprzeciwia się węgierskiemu prawu ograniczającemu możliwość promocji homoseksualizmu i zmiany płci.

W ocenie wiceprzewodniczącej w naszym kraju szczególnie zagrożona jest praworządność. W związku z tym KE przedstawi raport w całości poświęcony wolności mediów i demokracji.

Katarina Barley w przeszłości również atakowała Polskę. W październiku 2020 roku stwierdziła, że trzeba „finansowo zagłodzić” Polskę i Węgry.

— Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię — mówiła niegdyś Barley.

Zobacz również: Kara za brak szczepień? Piotr Müller: możliwe jest przywrócenie daleko idących obostrzeń

Zobacz również: Edyta Górniak chce otworzyć własną szkołę. Wiadomo, czego będzie w niej uczyć

źródło: fronda.pl

(Visited 732 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj