propolski.pl: Co dalej postanowi Rafał Trzaskowski?

Trzaskowski odejdzie z Platformy, jeśli przegra z Tuskiem bój o kierownictwo? „Jest rozżalony”

Trzaskowski zamierza wejść do walki o stołek przewodniczącego PO. Czuje się zdradzony i rozważa nawet odejście z partii.

Wiele wskazuje na to, że do polityki krajowej wraca nie kto inny jak Donald Tusk. Świadczy o tym zbliżające się posiedzenie partii, które odbędzie się 3 lipca, oraz twierdzenie sekretarza generalnego PO Marcina Kierwińskiego. Dotychczasowy prezes Borys Budka najwidoczniej oddał koronę bez walki na spotkaniu, które obaj politycy, Tusk i Budka, ostatnio odbyli. Decydująca w tej kwestii ma się okazać sobota, gdy ogłoszone zostanie przejęcie szefostwa przez byłego premiera.

Zobacz również: Konflikt! Cenckiewicz kompromituje Wałęsę. Czas na oświadczenie pogrążające byłego prezydenta

Inną strategię obiera natomiast Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zamierza konkurować z byłym premierem RP. Polityk czuje się zdradzony i w razie przegranej zamierza przedsięwziąć inne kroki.

— Trzaskowski rzeczywiście zbiera siły do walki, ale jest rozżalony i w swoim otoczeniu mówi o alternatywie, gdyby jednak musiał uznać wyższość Tuska — podaje informator portalu „Wprost”.

Zobacz również: Po Tusku wróci Niesiołowski? „Swoim doświadczeniem mogę służyć PO”

Trzaskowski wydaje się najbardziej rozczarowany postawą sekretarza i innych polityków, czuje się przez nich pominięty i zlekceważony. Ma to niweczyć wszelkie dotychczasowe plany i ambicje Prezydenta. Obecna sytuacja wskazuje na możliwe odejście polityka z Platformy Obywatelskiej.

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these