propolski.pl: Media bez wyboru. Hanna Lis zestawiła działania PiS z rządami Hitlera

Hanna Lis oskarża Ministerstwo Zdrowia: „Albo jesteście amatorami, albo zbrodniarzami”

Dziennikarka Hanna Lis zwróciła się na Twitterze do Ministerstwa Sprawiedliwości, które oskarżyła o niedopełnienie obowiązków w czasie grożącej wszystkim epidemii.

— Albo jesteście amatorami, albo zbrodniarzami — napisała na Twitterze Hanna Lis.

Partnerce Tomasza Lisa nie podoba się ilość testów przeprowadzanych w Polsce na obecność COVID -19. Dziennikarka jest zdania, że Ministerstwo Zdrowia wykonuje ich za mało i tym samym zasługuje na nazwanie jej pracowników „zbrodniarzami”.

— Polska: 2900 wykonanych testów na #COVID19 (populacja 40 mln). Sztokholm i okolice: 2500 wykonanych testów (populacja 2,2 mln). Przestańcie się kompromitować @MZ_GOV_PL, a przede wszystkim, przestańcie igrać z życiem obywateli! Albo jesteście AMATORAMI, albo zbrodniarzami — tłumaczyła na portalu społecznościowym.

W piątek przed południem potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa w naszym kraju. Łącznie choruje już 61 osób, a liczba ta z ogromnym prawdopodobieństwem będzie się powiększać.

W środę rząd zadecydował, że do 25 marca zamknięte będą szkoły, uczelnie, przedszkola czy żłobki. Podobny scenariusz czeka muzea, teatry, kina czy galerie handlowe. Rząd zaapelował do wszystkich, którzy tylko mogą, by wybrali pracę zdalną. W całym Internecie szerzy się akcja #zostanwdomu.

Łukasz Szumowski — szef MZ w czwartek ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these