Janusz Korwin-Mikke słynący ze swojej niechęci do socjalizmu po raz kolejny postanowił przybliżyć naturę tego zjawiska. W ocenie prawicowego polityka jest to ustrój dla wyjątkowo „leniwych roboli, nieudacznych artystów nieumiejących żyć bez państwowych dotacji, nadgorliwych urzędasów, nieuczciwych polityków – ogólnie: dla ćwierć-inteligentów”.

Poseł Konfederacji nie krył swojego rozczarowania partią rządzącą, podkreślając jej „lewicowe” myślenie.

— JE Mateusz Morawiecki uczciwie przyznał, że «PiS ma swoje źródła także w tej lewicowej, PPS-owskiej myśli. Jest również spadkobiercą myśli socjalistycznej i robotniczej». Co prawda «socjalizm» nie ma nic wspólnego z «myślą robotniczą» — są to myśli, a raczej marzenia, nierobów – ale dawniej wmawiano robotnikom, że socjalizm jest dla ich dobra – i kiedyś w to wierzyli. Teraz przestali — mówił Korwin-Mikke, a po chwili wymienił znane sobie rodzaje socjalistów.

Zobacz również: Donald Tusk obchodzi 64. urodziny. Były premier nawiązał do utworu The Beatles

— Socjaliści dzielą się na dwa rodzaje. Na idiotów – którzy naprawdę wierzą, że gdy będzie po równo, gdy państwo będzie niańczyć swoich obywateli, to będzie dobrze; i na cwaniaków, którzy świetnie wiedzą, że to nonsens – ale wygadują te nonsensy na wiecach, by dostać głosy tych idiotów. Ponieważ w d***kracji rządzi Większość — a głupich jest znacznie więcej niż mądrych — więc socjaliści dominują w całym d***kratycznym świecie. Oczywiście rządzą ci cwaniacy, którzy są na ogół pół-inteligentami — ale trafiają się tam i najwyższej klasy intelektualiści. Z perwersyjnie wykręconymi mózgami – rzecz jasna — dodał były europoseł. Korwin-Mikke jest zdania, że PiS to „lewacy” podobnie jak inne partie opozycyjne.

Przeczytaj również:  Nowy sondaż. Które partie znalazły się w Sejmie?

Zobacz również: Policjant opowiedział, w jaki sposób znieważyła go „Babcia Kasia”: „Ty pislicyjna kur*o” [WIDEO]

— Wracając do PiSu… Od 15 lat tłumaczę, że PiS to lewacy — podobnie jak PO — i ludzie mi nie wierzyli. Może teraz uwierzą? Kiedyś PiS zaczynało jako Porozumienie Centrum, a PO jako Kongres Liberalno-Demokratyczny. Ale cóż: większość wyborców pragnie socjalizmu… PO-PiS rozpoczęło więc od likwidacji słynnej «reformy Wilczka» z 1988 roku — i szło w lewo, w stronę euro-socjalizmu. Ostatnio PiS przyspieszyło ten marsz do tyłu — chcąc ambitnie cofnąć się aż do sanacji (1926-39). Zaczęło od nacjonalizacji różnych przedsiębiorstw, ograniczenia handlu ziemią, wprowadziło nas w Epokę Gierka — i szło, przed czym ostrzegałem, w stronę Epoki Gomułki. Obecnie jest już w okolicach Epoki Bieruta. Właśnie tow. Morawiecki wprowadził sztywne ceny na płody rolne: nie wolno konkurować niższą ceną — i już!! To właśnie PZPR zrobiła w 1949 roku: wygrała «bitwę o handel», usuwając przebrzydłych spekulantów, którzy chcieli kupować tanio, a sprzedawać drogo. Sztywne ceny — to jest coś — kontynuował lider Konfederacji.

Przeczytaj również:  Sondaż. Konfederacja wskakuje na podium. Sześć ugrupowań w Sejmie

Poniżej cały artykuł:

Źródło: korwin-mikke.pl

(Visited 423 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj