Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował tegoroczny Marsz Niepodległości i słowa, jakie na nim padły. Nie powstrzymał się także od wymownego komentarza pod adresem jednego z organizatorów Roberta Bąkiewicza.

— Bąkiewicz martwi się, że Niemcy nastają na jego tożsamość płciową — to nadaje się do zbadania przez psychiatrę. Winnicki mówi, że powinniśmy używać broni na polskiej granicy — powiedział Rafał Trzaskowski. Dodał, że odpowiedni rachunek za przygotowanie Warszawy do tego wydarzenia ratusz wyśle do wojewody.

W czwartek z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu PGE Narodowego przeszedł Marsz Niepodległości, który wywołał mnóstwo burzliwych emocji i kontrowersji. Było to największe zgromadzenie zorganizowane w 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Jak co roku za organizację marszu odpowiadały środowiska narodowe. W tym roku wydarzeniu temu nadano status zgromadzenia o charakterze państwowym. Tegoroczny marsz przeszedł pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”.

— To nie była wojna, tylko walka o pryncypia. Sprzeciwiam się oddawaniu przez rządzących święta narodowego środowiskom skrajnym i narodowym. To rząd powinien organizować marsz od wielu miesięcy. Mam pewną satysfakcję, poczucie ulgi, że nie udała się prowokacja Rafała Trzaskowskiego. Dzięki formule państwowej marsz mógł być bezpieczny, legalny. Był on najspokojniejszy i najbezpieczniejszy w swojej historii — mówił w czwartkowym wydaniu „Gościa Wydarzeń” wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

Przeczytaj również:  Piotr Kraśko wróci do prowadzenia "Faktów po Faktach"? Są nieoficjalne doniesienia

Rafał Trzaskowski wolał nie komentować tych słów, ponieważ sam ma inne spojrzenie na tę sprawę. Nie krył przy tym swojego ogromnego rozczarowania postawą ministra.

— Żeby coś takiego mówił minister, coś niebywałego. To PiS prowokuje. Mógł to organizować rząd w sposób godny, oddał to narodowcom. Wystarczyło posłuchać tego, co w imieniu rządu, jak rozumiem, opowiadali Bąkiewicz i Winnicki. Bąkiewicz martwi się, że Niemcy nastają na jego tożsamość płciową — to nadaje się do zbadania przez psychiatrę. Winnicki mówi, że powinniśmy używać broni na polskiej granicy — wyliczał włodarz stolicy.

— Minister ds. kombatantów organizuje to jako święta państwowe, pozwala na tego typu ekscesy i nawet się z tego nie tłumaczy. A wiem, jak zareagowali kombatanci pamiętający to z czasów okupacji. Nie chodzi o użycie mojego nazwiska, ale o to, że w ogóle takie plakaty nie powinny mieć miejsca — dodał Trzaskowski.

Zobacz również: Paulina Młynarska stanęła w obronie Barbary Kurdej-Szatan: „To jest, ku*wa, reakcja normalna”

Zobacz również: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Mocny komentarz prezydenta Joe Bidena [WIDEO]

Przeczytaj również:  Polacy muszą coraz mocniej oszczędzać. Nie jest kolorowo

Źródło: polsatnews.pl

(Visited 950 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj