Tomasz Sakiewicz rozmawiał w TVP Info z Michałem Rachoniem. Tematem dyskusji były nowe taśmy Sławomira Neumanna, które wywołały ostatnio burzę w mediach. Redaktor Sakiewicz nazwał je straszliwym harakiri, które są jednoznaczne z: „byłeś ciężkim frajerem, ale oczekujemy, że będziesz dalej ciężkim frajerem i na nas zagłosujesz”. Jego zdaniem działacze PO nie mają żadnych zasad.

Tomasz Sakiewicz odniósł się również do tych słów Neumanna:

– W dupie mam kto. Wymyślcie kogoś, k***a, kto będzie. Znaczy w dupie, może być Kowalski Jan. Tylko chodzi o to, że Platforma jest silna i mówi: Kowalski Jan będzie i ch** mnie obchodzi Mirek, co ty masz do niego, czy uważasz, że on jest, k***a, ekspertem czy nie. W dupie to mamy. Chodzi o zasady, o politykę, k***a, a nie o pie***lety. […] Możecie powiedzieć, że Dominikowski, k***a, będzie, to nie ma znaczenia. Ale chodzi o to, żebyś ty miał pozycję taką, że rozmawiając z Mirkiem, Platforma wskazuje tego człowieka i nie ma dyskusji o tym, czy on jest dobry, czy nie tak jak dzisiaj. Czy się nadaje, czy nie — mówił polityk PO.

Jak zauważył Sakiewicz, każdy proces wyborczy byłby przegrany, bo sąd uznałby, że te wszystkie słowa są zbyt nierealne. Tym samym nie uwierzyłby, że taka atmosfera może panować w PO.

– Problem zaczyna być, kiedy mówi to sam pan Neumann. Proszę zwrócić uwagę, że on w ogóle nie zaprzecza prawdziwości tych nagrań, przyznaje, że to wszystko powiedział. To straszliwe harakiri. Dla przeciętnego wyborcy, który uważał, że w PO są tacy europejscy, kulturalni, kompetentni ludzie… Ten tekst to jest powiedzenie: byłeś ciężkim frajerem, ale oczekujemy, że będziesz dalej ciężkim frajerem i na nas zagłosujesz. Ja sobie nie wyobrażam, że poza syndromem sztokholmskim, taki przeciętny wyborca może zagłosować na PO. Problem polega na tym, że do wielu ludzi może to już nie dotrzeć. Będą słyszeli, że to nielegalne, że chodzi tylko o przekleństwa — typowa zasłona, jak przy taśmach z Sowy i Przyjaciele. Ci ludzie nie mają żadnych kompetencji, żadnych zasad — podsumował Sakiewicz.

Przeczytaj również:  Kamila Gasiuk-Pihowicz: „Obecna władza ciągnie polską demokrację na dno"

 

źródło: telewizjarepublika.pl 

(Visited 53 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here