Rano media obiegły długo oczekiwane wiadomości. W końcu potwierdziło się, że Donald Tusk wróci do krajowej polityki, a w dodatku obejmie funkcję przewodniczącego w PO. W związku z takim przełomem wielu polityków nie kryje swojej ekscytacji.

W stołecznej Hali Global Expo po godz. 10 miało miejsce posiedzenie Rady Krajowej PO z udziałem byłego premiera i byłego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

— Donald Tusk wraca do Platformy Obywatelskiej, zostaje jej szefem i tak jak kiedyś liderem zwycięskiego projektu, który w 2023 r. wygrywa wybory z PiS — oznajmił były lider ugrupowania i jeden z założycieli Platformy Grzegorz Schetyna.

Zobacz również: Kidawa-Błońska niezadowolona po odejściu jednego z posłów KO do partii Hołowni: “To brak szacunku do nas!”

Zdaniem posła PO to Donald Tusk będzie teraz dyktował warunki i narzucał całą politykę. Jak wyjaśnił celem jest również budowa koalicji z innymi środowiskami i partiami politycznymi, po to, aby wygrać wybory w 2023 roku.

— Taki jest plan i tak będziemy go realizować. Jestem przekonany, że w tych najbliższych dniach i tygodniach to Donald Tusk będzie narzucał całą politykę i budował linię polityczną i plan polityczny, także tworzył koalicje przedwyborcze. To jest jego czas, nie mam co do tego żadnych złudzeń — dodał lider dolnośląskich struktur PO.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Ojciec Grzegorza Krychowiaka stanął w obronie syna i opowiedział o hejcie: „To nie fair”

źródło: wpolityce.pl

(Visited 253 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj