Najnowszy sondaż IBRiS nie jest zbyt szczęśliwy dla ugrupowań walczących o władzę z PiS-em. Ankietowanym zadano pytanie, czy opozycja jest gotowa do tego, aby przejąć stery władzy po rządach Zjednoczonej Prawicy?

Wynik zadanego pytania z pewnością zasmuci środowiska opozycyjne, które od dłuższego już czasu deklarują chęć przejęcia władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości.

W walce o przejęcie władzy w naszym kraju zdecydowanie przoduje Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Po powrocie Donalda Tuska do Polski sytuacja tego ugrupowania wyraźnie wzmocniła się.

Jeszcze do niedawna pozytywnymi wynikami mogła pochwalić się Polska 2050 Szymona Hołowni, która jednocześnie stanowiła zagrożenie dla Koalicji Obywatelskiej.

Prawo i Sprawiedliwość sprawuje rządy w Polsce od 2015 roku. Pomimo wielu problemów i odejścia Porozumienia z koalicji rządzącej PiS-owi udaje się utrzymać stabilność i poparcie wyborców.

Czy Polacy uważają, że opozycja jest w stanie przejąć stery władzy po Zjednoczonej Prawicy? Wyniki sondażu IBRiS wskazują, że spora część respondentów w to nie wierzy.

– Czy pani/pana zdaniem opozycja jest gotowa do przejęcia władzy? – takie pytanie zadano ankietowanym.

„Zdecydowanie tak” wskazało jedynie 4.7 proc. uczestników. „Raczej tak” odpowiedziało 20.1 proc. ankietowanych.

Opcję „Zdecydowanie nie” wybrało 33,9 proc. Odpowiedź „raczej nie” została wybrana przez 29,7 proc., a „nie wiem/trudno powiedzieć” przez 11,6 proc.

Zobacz również: Moskwa jest gotowa na odpowiedź militarną? Zastanawiające słowa wiceszefa rosyjskiego MSZ

Zobacz również: Władimir Putin: „W sprawie Ukrainy Rosja nie ma dokąd się cofać”

Źródło: kurierprasowy.pl, Rzeczpospolita.pl

(Visited 437 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj