Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow rozmawiał z agencją TASS. Polityk przyznał, że Moskwa jest gotowa na odpowiedź militarną, gdy jej wątpliwości dotyczące działań NATO po raz kolejny zostaną zignorowane. Podkreślił, że jego kraj dołoży starań, by taki scenariusz nie stał się rzeczywistością.

W piątek, 17 grudnia, rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało projekty dokumentów mających zapewniać Federacji Rosyjskiej prawne gwarancje bezpieczeństwa ze strony Stanów Zjednoczonych oraz NATO.

Prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował do NATO, by podjęto się „merytorycznych rozmów na temat wiarygodnych, długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa dla Rosji”.

Jurij Uszakow, doradca Putina w kwestii spraw polityki zagranicznej, rozpoczął rozmowy w tej sprawie z doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivanem. Poinformował, że Moskwa jest gotowa do błyskawicznego rozpoczęcia rozmów w sprawie projektów dokumentów.

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow podkreślił, że jego kraj jest gotowy na odpowiedź militarną wtedy, gdy obawy dotyczące działań NATO będą zignorowane.

– Powiedziałem, że znajdziemy formy odpowiedzi, w tym za pomocą środków wojskowych i wojskowo-technicznych – mówił Riabkow.

Zobacz również: Ziemkiewicz nie ma litości dla stacji: „O wielu rzeczach bym się nie dowiedział, gdyby nie TVN”

Zobacz również: Marek Jakubiak zasugerował, co należy zrobić z dezerterem: „Nie można mu popuścić. Ten człowiek jest przestępcą”

Źródło: wirtualnapolska.pl, wmeritum.pl

(Visited 154 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj