propolski.pl: Asteroida zmierza w kierunku Ziemi

To już dziś! Asteroida przeleci blisko Ziemi! NASA: „Potencjalnie niebezpieczna”

18.01.2022 blisko Ziemi przemknie asteroida (7482) 1994 PC1. NASA uspokaja, że nie ma jednak powodów do niepokoju, ponieważ obiekt jest jedynie „potencjalnie niebezpieczny”.

Naukowcy donoszą, że przeleci on w odległości dwóch milionów kilometrów od naszej planety.

O istnieniu Asteroidy (7482) 1994 PC1 dowiedziano się w 1994 roku dzięki badaniom prowadzonym w Obserwatorium Siding Spring w Australii. Asteroida przeleciała niedaleko Ziemi 17 stycznia 1933 roku. Kolejny raz nastąpi prawdopodobnie 18 stycznia 2105 roku.

Tymczasem we wtorek 18 stycznia tego roku o godz. 22:51 czasu polskiego asteroida minie Ziemię z prędkością 19,56 kilometrów na sekundę. Czy możliwa będzie jej obserwacja? Tak, przez co najmniej 15-centrymetrowy teleskop.

W 1994 roku NASA ogłosiła, że obiekt jest „potencjalnie niebezpieczny”. Z tego, co ustalono, ma on średnicę 1,052 km, a więc jest wyjątkowo dużych rozmiarów, jeżeli brać pod uwagę inne obiekty, które najczęściej mijają Ziemię.

Naukowcy uspokajają, że nie ma powodów do zmartwień, ponieważ asteroida minie naszą planetę w odległości 1,93 miliona kilometrów, czyli ponad 5 razy więcej, niż odległość Ziemi do Księżyca.

Zobacz również: Parlament Europejski z nową przewodniczącą. Donald Tusk nie szczędził jej ciepłych słów

Zobacz również: Independent Trader przewiduje prawdziwe piekło i chaos gospodarczy: „Jak jest wysoka inflacja, to w pewnym momencie…” [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, se.pl, propolski.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these