Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił, że polska młodzież zasługuje na szerszą dawkę wiedzy dotyczącą katastrofalnego wpływu komunizmu na Polskę.

Polityk zabrał głos w temacie nowego przedmiotu „Historia i Teraźniejszość” mówiąc, że aktualnie prowadzone są konsultacje związane ze składem programowym.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek udzielił wywiadu dla „Radia Wrocław” i przekazał, że szczegóły związane z przedmiotem „Historia i Teraźniejszość” są na etapie konsultacji.

Dodał, że ideą nowego przedmiotu jest uświadomienie polskiej młodzieży, jak wyglądał obraz drugiej połowy XX i XXI wieku, ponieważ do tej pory edukacja kończyła się zaledwie na II wojnie światowej.

Minister podkreślił, jak istotne jest, by przypomnieć uczniom o komunistycznych zbrodniach, które wywarły ogromny wpływ na Polskę.

12 stycznia Rada Wydziału Historii UW przyjęła uchwałę, w której skrytykowała podstawę programową wspomnianego przedmiotu. Jej zdaniem przedstawia on zaledwie wycinek wydarzeń oraz procesów historycznych, a ponadto robi to jednostronnie.

Tymczasem minister edukacji i nauki uważa, że takie postrzeganie sprawy to zwykłe bzdury i mijanie się z prawdą.

— Jak może Rada Wydziału Historii krytykować coś, czego jeszcze do końca nie ma, co jest właśnie w tym momencie tworzone? W którym zakresie jest to jednostronna wizja? Może w tym zakresie, o którym mówił pan redaktor Morozowski w TVN-ie, że gdyby nie komuniści to w Polsce po wojnie nie byłoby elektryfikacji i walki z analfabetyzmem? — zapytał Przemysław Czarnek.

Przeczytaj również:  Kowalski mówi wprost: Von der Leyen i Timmermans do dymisji!

Minister przypomniał, że komuniści wyrządzili tak wiele krzywd, że nie mają żadnej pozytywnej przeszłości.

— My chcemy skończyć z manipulacją dzieci i młodzieży co do roli komunistów po II wojnie światowej. Komuniści zniszczyli ten kraj przez 40 lat i dla nich miejsca pozytywnego po prostu nie ma. Trzeba mówić o Polsce takiej, jaka ona była. A jeśli ktoś się denerwuje, że będziemy mówić również o Stefanie Wyszyńskim, o Prymasie Tysiąclecia, również o przełomowym zdarzeniu, jakie miało miejsce w 78. roku, 16 października, no to jego problem. To są fakty, z którymi walczyć się nie da — podsumował Czarnek.

Zobacz również: Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku FIFA. Reakcja Leo Messiego bezcenna [WIDEO]

Zobacz również: Independent Trader przewiduje prawdziwe piekło i chaos gospodarczy: „Jak jest wysoka inflacja, to w pewnym momencie…” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, Radio Wrocław

(Visited 248 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj