Media obiegła informacja, że Parlament Europejski ma nową przewodniczącą. Roberta Metsola pochodzi z Malty i jest eurodeputowaną Europejskiej Partii Ludowej.

Roberta Metsola urodziła się w 1979 roku i jest prawniczką. Jak się okazuje, Donald Tusk pokłada w niej wielkie nadzieje, o czym poinformował na Twitterze przy okazji składania gratulacji.

Roberta Metsola została wybraną nową przewodniczącą, otrzymując 458 głosów, gdzie wymagane było 309 głosów.

– Wybór Roberty Metsoli oddanej Europejki, na przewodniczącą Parlamentu Europejskiego to wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy ciężką pracą i determinacją osiągają swoje marzenia. I dla tych, którzy wierzą w Europę. Ja wierzę w Europę i wierzę w Ciebie, Roberto – napisał Donald Tusk na Twitterze.

Metsola swój pierwszy mandat europoselski zdobyła w 2013 roku. Pracowała wówczas w parlamentarnej Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Jej działanie koncentrowało się wokół kwestii dyskryminacji i tożsamości płciowej.

Nowa przewodnicząca Parlamentu Europejskiego słynie z konserwatywnych poglądów jeśli chodzi o aborcję.

– Z całą pewnością pani Metsola w jednym punkcie swojej działalności odbiega od europejskiego mainstreamu, a mianowicie jest przeciwniczką aborcji, a to jest coś nowego tutaj, zwłaszcza na tak wysokim stanowisku – wyjawił w czasie wywiadu z portalem wPolityce.pl Kosma Złotowski.

Przeczytaj również:  Korwin-Mikke odejdzie z partii i odda mandat posła? Decyzja już wkrótce

Natomiast jeden z lewicowych aktywistów Bart Staszewski powiedział o niej, że jest przede wszystkim „sojuszniczką LGBT”.

– Nowa przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola to sojuszniczka LGBT. Była spiritus movens na rzecz ogłoszenia UE strefą wolności dla LGBT. To bardzo dobra wiadomość – napisał w mediach społecznościowych Staszewski.

Jeszcze niedawno maltańska polityk krytykowała polski rząd, chociażby w czasie ostatniego wywiadu dla „Gazety Wyborczej”, gdy nie szczędziła wielu ostrych słów.

– Mam wrażenie, że polski rząd obrał niebezpieczny kurs i bardzo trudno będzie z niego zejść. Polska władza mówi o dialogu i kompromisie, ale wątpię, czy w rzeczywistości naprawdę chce rozmawiać. Po stronie polskiego rządu nie widzę gotowości do jakichkolwiek ustępstw. Zazwyczaj w sprawach spornych zawsze było jakieś pole do dyskusji, kwestie, które można było negocjować. Polski rząd po prostu mówi „nie” – mówiła Metsola.

Zobacz również: Bosak ostro: Rząd nie ma wpływu na Facebooka, bo nie chce go mieć

Zobacz również: Donald Tusk odwiedził piekarnię i przy okazji skrytykował rządzących: “Czasami to się ciśnie na usta” [WIDEO]

źródło: Twitter.com, YouTube.com, DoRzeczy.pl

(Visited 90 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj