Publicysta Tomasz Terlikowski jest załamany obecną sytuacją w Polsce. Wyjątkowo ubolewa nad faktem, że Polacy przestali się szczepić i nawet „wsparcie Kościoła” nie było w stanie na nich wpłynąć.

Terlikowski zaapelował, że nie ma czasu do stracenia i należy wprowadzić paszporty szczepionkowe. Wspomniał przy tym o „porozumieniu ponadpartyjnym”.

— Trzeba podjąć decyzje radykalne — zauważył publicysta i przestrzegł przed zbliżającą się czwartą falą koronawirusa.

— Wszystko wskazuje na to, że czwarta fala koronawirusa jest już u naszych drzwi. Wskaźniki zachorowań na razie są niskie – ale wyższe, i to zdecydowanie, niż tydzień czy dwa tygodnie temu — mówił z żalem Terlikowski.

Stwierdził przy tym, że wariant Delta „namnaża się tysiąc razy szybciej niż jego poprzednicy, a brak odpowiedniego poziomu wszczepienia sprawia, że wciąż pojawiają się nowe mutacje, coraz częściej bardziej zakaźne czy groźniejsze. A niekiedy częściowo wymykające się szczepionkom, co sprawia, że nawet ci, którzy zaszczepili się, mogą nie być bezpieczni”.

Zobacz również: Czarzasty przerwał obrady Sejmu. Wszystko z powodu dziecka posłanki PiS

To jeszcze nie koniec wywodów Terlikowskiego. W ocenie publicysty, wszystko to sprawia, że „szczepienie jest moralnym obowiązkiem, a osiągnięcie odpowiedniego poziomu wyszczepienia istotnym celem politycznym”.

Dodał przy tym, że niektórzy duchowni wyjątkowo zaangażowali się w promocję szczepień, co jest godne pochwały.

— To dobrze, że kard. Kazimierz Nycz włączył się w akcję propagowania szczepień. I to nie tylko dlatego, że wsparł w ten sposób akcję państwa, ale także dlatego, że przypomniał, jakie jest stanowisko Kościoła w tej sprawie — stwierdził.

Zobacz również: Tusk odkrył nową teorię na temat PiS: Nie mam wątpliwości, że rządzi nami ekipa płaskoziemców [WIDEO]

źródło: nczas.com

(Visited 1 027 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Służba Ochrony Kolei wyrzuciła z pociągu pasażera, który nie chciał założyć maski: „Zostawcie go! Bez przesady!” [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here