Polityk PiS Dominik Tarczyński zaapelował do niemieckiej europoseł Katariny Barley. Nie szczędził przy tym mocnych słów.

– Czy pani ma świadomość, w jaki sposób poczuło się wielu Polaków i Żydów głodzonych przez Niemców w czasie wojny? – powiedział polityk PiS Dominik Tarczyński.

We wtorek w PE miała miejsce debata na temat polskiego Krajowego Planu Odbudowy. W jej trakcie europosłowie zadawali pytania przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w kwestii poparcia dla przekazania Polsce środków na odbudowę gospodarki w kontekście sporu o praworządność na linii Warszawa-Bruksela.

Głos w dyskusji zabrała także niemiecka eurodeputowana Katarina Barley, która w październiku 2020 roku wezwała na antenie niemieckiej rozgłośni DeutschlandFunk do zwiększenia presji na Polskę i Węgry.

– Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię. Sytuacja w obu państwach członkowskich jest szczególnie poważna – mówiła wówczas polityk.

Barley podkresliła, że KE nie domaga się podstawowego minimum od polskiego rządu.

– Komisja nie poprosiła nawet o to, żeby wymiar sprawiedliwości był zgodny z zasadami praworządności i nie widać zresztą, by polski rząd zamierzał to zrobić – wyjaśniała polityk, krytykując decyzję von der Leyen o poparciu dla KPO Polski.

Przeczytaj również:  Śledczy przeszukali dom prezydenta Bidena. Natknęli się na tajne dokumenty

– Reforma zaproponowana przez Warszawę nie wystarczy, aby spełnić wymogi praworządności. Najważniejsze problemy nie zostały w ogóle poruszone – dodała europoseł.

Słowa Barley skomentował polski europoseł Dominik Tarczyński, który przypomniał jej wcześniejszą wypowiedź.

– Chciałbym zapytać, czy to prawda, że to pani jest autorką słów, że Polaków trzeba „zagłodzić finansowo”? Wystarczy, że skinie pani głową, tak lub nie… czy pani takie słowa powiedziała? Czy ma pani świadomość tego, jak one brzmią w Polsce, gdzie ludzie byli głodzeni na śmierć przez Niemców? Czy pani ma świadomość, w jaki sposób poczuło się wielu Polaków i Żydów głodzonych przez Niemców w czasie wojny? – mówił europoseł PiS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy można było zapobiec wojnie? Angela Merkel: Nie obwiniam się!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak ostro do Morawieckiego: Dlaczego zdradził Pan wyborców? [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 718 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj