Nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę, jak należy zachować się podczas rozmowy z duchownym. O wszystkim na Twitterze napisał ksiądz Tomasz Białoń, który wyjaśnił, jak powinno się mówić do księdza.

Do przedstawicieli Kościoła, księży oraz zakonników powinniśmy zwracać się „proszę księdza”, bez względu na to, jakie wyznajemy poglądy.

Nad kwestią tą wyjątkowo ubolewa ksiądz Tomasz Białoń, który chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Na Twitterze postanowił pokazać różnice między Polską a innymi krajami.

— Czasem wyjeżdżam gdzieś poza granice naszego kraju. Niezależnie, czy byłem na lotnisku, w restauracji, w sklepie lub w hotelu, pojawiając się w stroju duchownym zawsze słyszałem zwrot: „Father” lub „Padre”. A w Polsce najczęściej „Proszę Pana”. Nasza „katolicka” Ojczyzna — napisał.

Księża wiele razy podkreślają, że nazywanie ich „panem” jest po prostu niegrzeczne.

Przypomnijmy, że rok temu głośno było o sytuacji księdza i kuriera, który powiedział do duchownego „pan”. Skończyło się na tym, że ksiądz poczuł się na tyle urażony, że nie przyjął paczki.

— Zdjęcie z dedykacją dla tych, co namiętnie piszą, że Kościół w tym czasie zamyka się na wiernych, pozostawia ich samych — napisał rok temu Tomasz Białoń.

Przeczytaj również:  Prokuratura postawiła zarzuty Scheuring-Wielgus. Posłanka nie przyznaje się do winy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szwedzka europosłanka zaatakowała Polskę: „Jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paweł Kukiz ostro o PO: Bogu dziękuję, że ten twór nie ma w tej chwili władzy

To ja, ksiądz, przed posługą duszpasterską na oddziale covidowym. Już tu wiele osób wyspowiadałem, namaściłem……

Opublikowany przez Ks. Tomasz Białoń Niedziela, 28 marca 2021

źródło: Facebook, o2.pl

(Visited 199 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj