Europoseł Dominik Tarczyński opublikował wpis, w którym nie ukrywał swojego niezadowolenia z powodu protestu Agrounii ws. tzw. piątki dla zwierząt. Polityk uderzył na Twitterze w Konfederację, odnosząc się do niedawnych wydarzeń.

Wczoraj w całej Polsce miał miejsce protesty, a rolnicy wyjechali na ulice traktorami, blokując ruch. Manifestacja była wymierzona w piątkę dla zwierząt, kontrowersyjną ustawę uniemożliwiającą rolnikom pracę, jak dotychczas.

— Większość Podlasia będzie zablokowana, praktycznie cała Wielkopolska, wiele ciągów w województwie łódzkim, zablokowane będą ważne ciągi na Pomorzu, a także województwo lubelskie w dużej części — powiedział Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Zobacz również: Paweł Kukiz spotkał się z prezydentem. „Teraz przechodzimy do konkretów”

To jeszcze nie wszystko. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja się jeszcze długo nie uspokoi. Rolnicy przewidują kontynuować protesty i blokady m.in. w stolicy. Sprawę skomentował europoseł PiS Dominik Tarczyński.

— Agrounia wylewa gnój na rondzie Żołnierzy Niezłomnych, Konfederacja nie widzi w tym nic złego, nie potępia, nie odcina się od takich praktyk, a Lewica szyderczo rechocze i bije brawo! Do takiego poziomu zanurkowali „Narodowcy” w imię interesu partii. Kosztem Wyklętych… — napisał na Twitterze.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 832 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj