Dominik Tarczyński, europoseł z partii Jarosława Kaczyńskiego rozmawiał z prorządowym medium wPolsce. Polityk przedstawił pogląd PiSu na bieżącą działalność polityczną przewodniczącej Komisji Europejskiej (KE) Ursuli von der Leyen, jednak uwagę komentatorów zwróciły przede wszystkim słowa, jakie wygłosił na temat „ewentualnego zbrojnego konfliktu światowego”.

Polityk PiS w rozmowie z prorządowym medium stwierdził, że przewodnicząca KE „może chciałaby już teraz uruchomić KPO [Krajowy Plan Odbudowy – red.]”, jednak na drodze mają jej stać polscy europosłowie, którzy – jak twierdzi Tarczyński – „biorą udział w naciskach na von der Leyen, aby w ogóle nie myśleć nie tylko o KPO, ale w ogóle o finansach europejskich dla Polski”.

Powtórzył tezę Jarosława Kaczyńskiego, według której Polska pod rządami PiS „wyrosła na lidera w polityce światowej”.

Polityk PiS o „zbrojnym konflikcie światowym”

-Bo komentarze m.in. w Indiach czy USA pokazują, że to Polska jest głównym zaangażowanym w pomoc Ukrainie, a co za tym idzie, w ewentualnym konflikcie zbrojnym światowym – przekonywał Tarczyński.

Spór o KPO – przyczyny

KPO to pula pożyczek i dotacji, jakie Unia Europejska miała przekazać dla Polski, by w ten sposób wesprzeć ją w odbudowywaniu gospodarki po stratach wynikłych z lockdownu wprowadzonego podczas pandemii COVID-19. Rząd PiS wciąż natrafia na opór ze strony Komisji Europejskiej, która tłumaczy, że nie przekaże środków dla rządu w Warszawie tak długo, jak długo ten nie przestanie łamać praworządności.

Przeczytaj również:  „To jest obraz tej władzy!”. Korwin-Mikke ostro o rządzie Morawieckiego

CZYTAJ TEŻ: Kaczyński zapowiada uświadomienie świata: „Potrzebna jest wielka kampania”

CZYTAJ TEŻ: Mężczyzna wyprowadzony siłą ze spotkania z Kaczyńskim. Oto słowa, które zdenerwowały aktywistów PiS [+WIDEO]

Źródłem sporu ws. KPO jest tzw. reforma wymairu sprawiedliwości, jaką prowadzi PiS, a która zdaniem UE jest przeprowadzana niezgodnie z prawem, naruszając tym samym obowiązującą państwa UE zasadę praworządności.

Dominik Tarczyński

Źródło: YT – Telewizja wPolsce

(Visited 196 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj