Kaczyński - propolski.pl

Kaczyński zapowiada uświadomienie świata: „Potrzebna jest wielka kampania”

Kaczyński wystąpił we wtorek w audycji na antenie Polskiego Radia 24. Przywódca ogłosił, że kwestia reparacji wojennych zostanie wyniesiona przez pisowców do skali międzynarodowej.

– Potrzebna jest wielka kampania, która uświadomi światu, co się działo w Polsce w trakcie II wojny światowej – zapowiedział we wtorek szef grupy trzymającej władzę.

Kaczyński nie odpuszcza w sprawie reparacji

Szef partii zapowiedział, że kwestia reparacji za II wojnę światową będzie poruszona „w skali międzynarodowej, światowej”. Kaczyński krytycznie ocenił dotychczasowe odpowiedzi Berlina na zabiegi pisowców.

Łagodnie mówiąc, były niezadowalające i całkowicie pozbawione podstaw. Niemcy wypłaciły przeszło 70 państwom różne odszkodowania, natomiast odmawiają tego Polsce, odwołując się do wydarzeń, które nie miały żadnego znaczenia prawnego, nawet z puntu widzenia ówczesnego prawa PRL były wyłącznie medialne – twierdził prezes.

Kaczyński dodał, iż niewykluczone jest, że pisowcy spróbują znaleźć „koalicjantów”, którzy wstawiliby się z roszczeniami rządu w Warszawie.

– Potrzebna jest wielka kampania, która uświadomi światu, co się działo w Polsce w trakcie II wojny światowej, bo to jest wiedza niezwykle ekskluzywna poza granicami naszego kraju – oznajmił.

Przeczytaj również: Mężczyzna wyprowadzony siłą ze spotkania z Kaczyńskim. Oto słowa, które zdenerwowały aktywistów PiS [+WIDEO]

źródło: PR 24

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these