Rolnicy wwieźli taczkę z obornikiem do środka biura Antoniego Macierewicza w Piotrkowie Trybunalskim. Protestujący odczytali również swoje postulaty. Domagają się sprzeciwu byłego ministra obrony narodowej wobec niesławnej „Piątki dla zwierząt”.

W biurze poselskim Antoniego Macierewicza pojawiła się taczka wypełniona gnojem. Według portalu farmer.pl był to element większej akcji protestacyjnej rolników w Piotrkowie Trybunalskim.

— Tak wyglądała akcja protestacyjna pod biurem Macierewicza w Piotrkowie Trybunalskim — poinformował portal w mediach społecznościowych. Dziennikarze serwisu dodają, że protestujący rolnicy poza wwiezieniem taczki z obornikiem do biura, odczytali również swoje postulaty i wyrazili niezadowolenie z powodu postawy byłego ministra obrony narodowej.

Rolnicy protestujący w środę w całej Polsce wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec „piątki dla zwierząt”, zaproponowanej niedawno przez PiS.

Jest Pan Posłem o dużym stażu, mimo to ostatnie Pana działania doprowadziły do tego, że podważone zostały wszystkie wartości moralne i etyczne, które Pan głosił, takie jak chrześcijaństwo, patriotyzm, umiłowanie ojczyzny i tego co polskie — czytamy w proteście rolników.

Następnie stwierdzono również, że Macierewicz głosując za nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt wystąpił jawnie przeciw polskiemu rolnictwu:

Przeczytaj również:  Nowy sondaż. PiS traci, sześć ugrupowań w Sejmie

Prawdziwy chrześcijanin, Polak i patriota tak nie postępuje! Ma pan jeszcze czas, aby obronić swój honor, ale musi Pan przyczynić się do tego, aby ustawa o której mowa trafiła tam, gdzie jej miejsce, czyli do kosza — napisano w dokumencie podpisanym przez rolników powiatu piotrkowskiego.

— Jesteśmy umówieni na rozmowę w przyszły poniedziałek. Już bez obornika — poinformował Antoni Macierewicz, odnosząc się do całej akcji.

Przeczytaj również: Była premier odpowiada Onetowi: „Jeszcze trochę, a okaże się, że rodzina Beaty Szydło nie ma prawa oddychać”

źródło: farmer.pl

Przeczytaj również: Andruszkiewicz wraca do rządu. Obejmie nowe stanowisko

(Visited 12 990 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj