Szymon Hołownia, lider Polski 2050 bardzo przeżywa temat katastrofy ekologicznej na Odrze. W swoich ostatnich przemówieniach ochoczo krytykuje partię rządzącą, wytykając jej niekompetencję. Ponadto mówi, co nie jest, a co powinno być już dawno zrobione.

Szymon Hołownia w dramatyczny sposób usiłował wyjaśnić, czym jest rtęć oraz jakie zagrożenie stanowi dla środowiska. Porównał przy tym nasz kraj do Niemiec mówiąc, że nasi sąsiedzi doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, rozpoznając, co znajduje się w rzece.

– Niemcy wiedzą to od dwóch dni, kiedy ten syf do nich dopłynął. I od razu są w stanie przeprowadzić badania. Mówią o tym, jakie to są substancje i że prawdopodobnie jest tam rtęć. I uwaga! Nie rtęć, którą znamy z termometrów, która znajdzie się nagle na dnie rzeki i będzie można ją wyłowić. Tylko rozpuszczalny w wodzie kation rtęci, który przez następne lata – być może dziesiątki lat – będzie akumulował się w rybach, w ujęciach wody i doprowadzi do tego, że całe koryto wody stanie się martwą strefą – powiedział podminowany Hołownia.

Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

– Szymon chemik. Ale to jest piękny umysł – napisał na Twitterze Dariusz Matecki, radny PiS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Będziecie musieli nas zabić żebyśmy przestali mówić prawdę”. Marcin Rola o zamknięciu kanału wRealu24

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aleksandr Dugin. „Mózg Putina” od zawsze chciał zniszczyć Ukrainę. Polskę nazywał „fikcyjnym” państwem

źródło: Twitter

(Visited 405 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj