Media obiegła informacja o tragicznym wypadku, w którym zginęła Daria Dugin, córka geopolityka i filozofa, a przede wszystkim polityka nazywanego „mózgiem Putina”. Aleksandr Dugin otwarcie od lat mówi o zniszczeniu Ukrainy, którą nazywa anty-Rosją. Polskę natomiast określił „kordonem sanitarnym” między Rosją a Niemczami, a także fikcyjnym państwem, które finansują Stany Zjednoczone.

Daria Dugin w wyniku wybuchu samochodu poniosła śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia pod Moskwą. Dugin miał również podróżować tym samym autem, w ostatniej chwili zmienił jednak decyzję, co ocaliło jego życie.

Nieznani sprawcy wysadzili samochód, którym podróżowała 29-latka. Była muzykiem i obserwatorem politycznym Międzynarodowego Ruchu Eurazjatyckiego.

Wygląd Aleksandra Dugina może przywodzić na myśl Rasputina, mistyka, który żył na dworze cara, Mikołaja II. Poglądy polityka koncentrują się na wspieraniu siły Rosji. Jest to mieszkanka konserwatyzmu, satanizmu, bolszewizmu i eurazjatyzmu.

Aleksandr Dugin od zawsze chciał zniszczyć Ukrainę

Dugin otwarcie wspiera totalitaryzm i potępia filozofię Zachodu, która jego zdaniem niszczy człowieczeństwo. Jest zdania, że Rosja to odrębna cywilizacja, która powinna kontrolować wszystkie byłe republiki radzieckie, a także państwa byłego bloku socjalistycznego.

— Musimy odrzucić cywilizowany rasizm Zachodu i etnocentryzm. My ludzie Azji, Eurazji. Po co nam być Europejczykami? Oni się stoczyli i proponują nam iść za sobą. Nasze zacofanie chroni nas przed tym, żebyśmy się nie zmienili w takich podludzi, jacy żyją we współczesnej cywilizacji. Cywilizacja to śmierć. Parady gejowskie we Frankfurcie, Berlinie, Paryżu i Londynie, gdzieś koło Brześcia powinny się zatrzymać i tu już powinny się odbywać normalne parady, normalnych mieszkańców Eurazji — mówił filozof.

Wypowiadał również mocne słowa pod adresem naszego kraju, nazywając go „kordonem sanitarnym” między Rosją a Niemcami oraz fikcyjnym państwem finansowanym przez USA.

Duginowi bardzo przeszkadza myśl, że Kijów nie zamierza przyłączyć się do Eurazji.

— Zabijać, zabijać, zabijać Ukraińców — apelował w jednym z nagrań.

Ponadto opowiadał się za aneksją Krymu i wspierał ruchy separatystyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Daria Dugina, córka kremlowskiego propagandysty. Jej samochód wyleciał w powietrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Mam prawie 80 lat…”. Korwin-Mikke zdradził, co trzyma go przy życiu

źródło: rp.pl, onet.pl

(Visited 313 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj