Lider ruchu Polska 2050 przemawiał podczas konferencji prasowej w Sejmie i skomentował obecną sytuację epidemiczną w Polsce. Nie przebierał przy tym w słowach i zaatakował partię rządzącą.

— Kto decyduje o naszym życiu i śmierci w 38-milionowym kraju? To banda gamoni, przy których gang Olsena to profesjonaliści. Porażająca niekompetencja. Za takie rzeczy w innych krajach leci nie tylko jeden minister, ale i cały rząd — powiedział Szymon Hołownia.

— Ja też jestem wśród tych obywateli, którzy się dali nabrać, że mają szansę na otrzymanie szczepionki. To, co się stało, to koronny dowód, że rządowi Zjednoczonej Prawicy skończyła się data ważności i dalsze użytkowanie wiąże się z komplikacjami zdrowotnymi — kontynuował podczas konferencji prasowej.

Polityk odniósł się do czwartkowego zamieszania związanego z rejestracją dla osób w wieku 40 – 59 na szczepienie przeciwko COVID-19. Według byłego kandydata na prezydenta Michał Dworczyk powinien dawno podać się do dymisji.

Zobacz również: WHO ocenia szczepienia w Europie: „Niedopuszczalnie wolno”

— Za takie rzeczy w innych krajach leci nie tylko jeden minister, ale czasem i cały rząd. Po takich rzeczach, jakie dzisiaj miały miejsce w Polsce, czasami rozpisuje się nowe wybory. Ile jeszcze będziemy znosić rządy tych gamoni? Chaos, najpierw grupy, potem podgrupy, potem likwidacja podgrup, ten chaos osiągnął apogeum. Dymisja ministra Michała Dworczyka to jednak za mało. Ten rząd powinien podać się do dymisji i przestać kłamać, kiedy my próbujemy walczyć o swoje życie — stwierdził lider Polski 2050 wypominając władzy zablokowanie całego systemu. Szymon Hołownia wyzwał polityków rządzących od gamoni i podkreślił ich niekompetencję.

— Jak długo w pokorze, jak cielęta, mamy znosić tę niekompetencję? Jak długo będziemy dawać sobą pomiatać? Rząd pokazał, jak bardzo nie ma honoru. Wierzę, że to jego ostatnie miesiące. Jeżeli już ludzie się ucieszyli i zaplanowali szczepienie, na które się zarejestrowali, a potem wychodzi minister Dworczyk i mówi, że to odwołuje, to jest niedopuszczalne. Trzeba zmniejszyć szkody i ich nie pogłębiać. Ci, co się zapisali, powinni mieć ten termin. A później jechać z zapisami tak, jak to powinno być. Nadal uważałbym, że to kompromitacja, ale oni nawet z tego nie potrafią wyciągnąć wniosków. To jest do jasnej cholery rząd Rzeczpospolitej, 38-milionowego kraju. Kto decyduje o naszym życiu i śmierci? To banda gamoni, przy których gang Olsena to profesjonaliści. To porażająca niekompetencja. Polacy powinni to zapamiętać. By nie wybrać do władzy ludzi, którzy tak się zachowują. Oni nie panują nad tym, nie ogarniają tego. Tu nie ma żadnej logiki, nawet teorii spiskowej — dodał lider Polski 2050.

Zobacz również: Jarosław Gowin w panice: Brak maski może zabić

Chaos w szczepieniach – briefing prasowy w Sejmie

Opublikowany przez Szymona Hołownię Czwartek, 1 kwietnia 2021

źródło: wmeritum.pl, gazeta.pl

(Visited 1 645 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj