Lider Polski 2050 Szymon Hołownia skomentował doniesienia jakoby „kusił” prezydenta Warszawy propozycją objęcia teki premiera.

— Nie złożyłem Rafałowi Trzaskowskiemu żadnej propozycji politycznej; nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem — powiedział Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia zdementował tę informację, mówiąc, że żadnej propozycji politycznej Trzaskowskiemu nie składał.

— Rafał jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i prezydentem Warszawy, organizuje swój projekt Campus Polska Przyszłości, a ja jest liderem Polski 2050. To jest cały komentarz do tej sprawy — oświadczył były kandydat na prezydenta.

— Rozmawiamy z Rafałem, nie ukrywam, że mamy ze sobą pewien rodzaj łączności pokoleniowej i dobrze się rozumiemy. Natomiast nie złożyłem mu żadnej propozycji i on również nie złożył mi żadnej propozycji. Nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem — dodał lider Polski 2050.

Były prezenter dodał, że nie ma też żadnej „anty-Tuskowej koalicji”.

— Głęboko wierzę, że jeśli miałyby być budowane jakiekolwiek porozumienia, albo sojusze w polskiej polityce — co być może będzie konieczne przed wyborami, w zależności od tego, jak się ułoży sytuacja — to takie procesy nie mogą być realizowane „przeciwko komuś”, tylko „ku czemuś” — mówił Szymon Hołownia.

Ponadto zauważył, że ludzie mają dzisiaj dosyć wojen i dyskusji, które do niczego nie prowadzą.

— Czują się niepewnie i dokładanie im teraz jakichkolwiek konfliktów byłoby chorym absurdem — podkreślił lider Polski 2050.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Garri Kasparow: Ukraina dla Putina jest czymś jak Polska dla Stalina

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paweł Kukiz wskazał priorytety dotyczące rozwoju wojny na Ukrainie: „Jest bardzo dobrym znakiem…”

źródło: wpolityce.pl

(Visited 101 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj