Garri Kasparow, były wielokrotny mistrz w szachach przypomniał, że jest „zagorzałym krytykiem” prezydenta Rosji Władimira Putina od 22 lat.

– Ukraina dla Putina jest czymś jak Polska dla Stalina. Czymś, co trzeba wymazać z mapy – mówił Garri Kasparow.

– Mogę się teraz poczuć jak Winston Churchill, który też ostrzegał w swoim czasie, ale to obejmowało krótszy okres. Wtedy Hitler z kogoś, kto stanowi jedynie ewentualne zagrożenie, szybko przeobraził się w potwora. Z Putinem trwało to w istocie dwie dekady. I nie jest wcale tak, że to ja wieszczyłem: „Putin zrobi to, czy tamto”. On sam wprost wykładał swoje plany – powiedział mistrz szachowy.

Mężczyzna dodał, że postępowanie Putina na Ukrainie było konsekwentnie przygotowywane od ośmiu lat. Media w Rosji nieustannie jednak „zatruwały umysły” obywateli, mówiąc, że Ukraina „nie jest prawowitym państwem” i że jest to „nonsensowny kraj, który należy zlikwidować”.

– Ukraina dla Putina jest czymś jak Polska dla Stalina. Czymś, co trzeba wymazać z mapy – mówił wybitny rosyjski szachista.

W ocenie Kasparowa, na Zachodzie zlekceważono słowa Kremla, ponieważ „wolny świat po zakończeniu zimnej wojny zatracił ducha walki”.

Przeczytaj również:  Wałęsa wyjawił, kogo poprze w wyborach. Tusk nie będzie zadowolony

– Zdawał sobie może sprawę, że Putin to taki trochę rzezimieszek, mafijny boss, ale przecież „nigdy tego nie zrobi”. Jeśli posłuchamy komentarzy i analiz polityków zachodnich przez ostatnie 20 lat, to otrzymamy długą listę stwierdzeń, czego to nigdy nie zrobi Putin, bo wyglądałoby fatalnie – wyjaśnił były mistrz szachowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kiedy ceny żywności przestaną tak rosnąć? Ekspert podał możliwą datę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kontrowersje po słowach premiera Morawieckiego o Norwegii: „Dawno tak nie popłynął” [WIDEO]

źródło: Super Express

(Visited 111 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj